Odehráli pouze dvě přípravná utkání, soupiska se od minulé sezony moc nezměnila a ještě se vrátil útočník Karásek, který v posledních sezonách brousil formu v divizním Blansku. „My to tak máme každý rok, hráči jsou na dovolené, máme i nějaké zraněné,“ vysvětluje v rozhovoru trenér Ráječka Lubomír Zapletal. Ten věří, že se mu s týmem podaří nasbírat dost bodů už v úvodních kolech podobně jako vloni.

Konečně jsem vás zastihl, v červenci to byl trochu problém.
Ano, byli jsme na dovolené.

Olympia má vůbec takovou pohodovou přípravu. Z týmů krajského přeboru z Blanenska jste odehráli i nejméně zápasů, pouze dva.
My to takhle děláme už pravidelně. Letní přestávka je krátká, hráči jsou na dovolených, teď máme ještě zraněné. Domlouvat si víc utkání by asi nesplnilo účel. Ale fyzicky bychom měli být připraveni, hráči se účastní kromě tréninků a přípravných zápasů i turnajů v malé kopané.

Jak to vypadá s vašimi zraněnými hráči?
Bohužel máme dlouhodobě zraněné klíčové hráče. Žilka je po operaci kolene, Badura je po zlomenině lýtkové kosti a Víta Sehnala pravděpodobně také čeká operace kolene. Kádr máme tedy zúžený a budeme začínat ročník trochu v nejistotě, od začátku máme docela těžký los.

Byl jste spokojený s výkonem týmu v přípravných zápasech?
V Tišnově jsme vyhráli, ale u toho jsem nebyl. V Bosonohách jsme měli dvanáct až patnáct vyložených šancí, které jsme nepochopitelně neproměnili. Soupeři vítězství přímo spadlo do klína. Ale nepřikládám výsledku z přípravy velkou váhu. Také nám chyběli Karásek, Maška, Bartoš, Neděla a samozřejmě Badura, Vít Sehnal a Žilka.

Kdo ze čtveřice týmů z Blanenska je podle vás v letošním přeboru favoritem?
Já myslím, že vysoko můžou hrát Boskovice, které mají dobrý kádr, i když taky nahrazují odcházející hráče mladými. Blansko je taková trochu neznámá, odešli mu někteří hráči, ale asi také má na to, pohybovat se v popředí. A Rájec, jak říká trenér Záleský, řeší sestavu vždycky na poslední chvíli. Tam to dohánějí bojovností, trenér dokáže hráče namotivovat, řekl bych, že by taky neměli mít problém hrát ve středu tabulky.

A Ráječko?
Já doufám, že se nám podaří posbírat hned v úvodu body podobně jako loni, kdy jsme měli osm bodů ze čtyř zápasů, a to nás uklidní. Máme ale na začátek docela těžký los. Začínáme venku, ve třetím kole jedeme k malému derby do Kuřimi a hned potom derby s Boskovicemi.

V sobotu hrajete první zápas v Rajhradě, co čekáte od soupeře?
Rajhrad jsem viděl naposledy zhruba před třemi roky a přiznám se, že ho moc neznám. Hrál se tam vždycky takový nepříjemný fotbal, měli vysoké hráče, spoléhali na nakopávané míče. Doufám, že proti jejich nováčkovskému elánu zafunguje naše zkušenost.