Ten nejprve oznámil, že mu pracovní povinnosti nedovolí pokračovat na jaře v dresu Rájce, pak ale kývnul na další angažmá. „Stále je to otevřené,“ říká k tomu nezvykle diplomatický Záleský. Podle jeho slov není rájecký kapitán ještě dohodnutý s výborem.

Začíná jarní část krajského přeboru, jak jste na tom se sestavou?
No, moc dobře ne. Přípravu jsme hráli s dorostenci, spoustu hráčů odešlo do jiných klubů, někteří jsou zranění, Kugler se odstěhoval, Šmerda zřejmě nebude moct nastoupit kvůli práci…

Ale Martin Šmerda říkal, že počítá s tím, že vypomůže Rájci i na jaře.
To jste s ním mluvil kdy?

Před pár minutami.
Martin výboru původně sdělil, že nebude kvůli pracovnímu vytížení stíhat hrát, později si vzal čas na rozmyšlenou a přislíbil, že týmu pomůže. Od té doby se ale víc jak měsíc neukázal na tréninku, takže je to zatím otevřené.

Je tedy možné, že ho nakonec nevezmete?
Martin je samozřejmě pro tým zásadní hráč, ale zatím není dohodnutý s výborem.

Kdy tedy budete vědět víc?
Dnes máme trénink a zítra přátelský zápas se Slovanem Brno, takže uvidíme, jak to dopadne. Výbor chcem mít jasno do tří dnů.

Co ostatní hráči?
Navrátil má bohužel prasklý meniskus, místo něho jednáme se Šmídem z Čafky. Odtud by měl přijít i Nedělník, který se nevešel do sestavy brněnského týmu. Jednáme také s Petrem Ryšánkem z 1. FC Brno nebo s Mášou, což je záložník se zkušenostmi ze třetí ligy. Dohodnout se ale nebude jednoduché, protože má momentálně smlouvu v Rakousku.