Ti posledně jmenovaní jsou ale v českém fotbale nedotknutelní a Záleský často za urážky pyká. „Záleský dělá chyby a je za to trestaný,“ říká rájecký kouč. Ten poslední trest je dokonce jeho rekordní. Nesmí na střídačku celou sezonu až do června.

Dostal jste trest na šest měsíců, do června nesmíte vykonávat funkci trenéra a klub dostal pokutu osm tisíc. To všechno za urážku rozhodčího v utkání s Novosedly. Vnímáte to jako spravedlivý trest?
Záleský dělá chyby a je za to trestaný, to je v pořádku. Akorát si myslím, že zbytečně tvrdě. Slyšel jsem, co říkal třeba trenér Čafky o poločase rozhodčím, musel to slyšet i delegát. Já bych za to dostal zřejmě pět let, on nic.

Je to váš rekordní trest?
Ano, je to můj nejdelší trest v kariéře.

Vás asi komise disciplinární komise nemá moc ráda…
Já jsem dostal tři měsíce, ale pak jsem udělal další chybu, řekl jsem komisi, co si o ní myslím, takže mi to prodloužili na šest měsíců.

Vnímáte to tak, že rozhodčí už si na vás dávají pozor a čekají, kdy zase něco řeknete? Že vás hlídají třeba víc než jiné trenéry?
Je to skupinka, o kterou se člověk musí starat a nesmí jim nic vytknout. Moc rád bych viděl aspoň adekvátní známky v hodnocení rozhodčích a ne „uspokojivý,“ když hrubě ovlivní vývoj zápasu.

Jak se změnilo vaše vedení týmu?
Stojím o metr vedle, nic se pro nás nemění.

Budete teď „lepší,“ klidnější?
Já jsem si řekl, že budu teď klidnější, rozhodčím podám ruku, nebudu se pouštět do žádných diskuzí a budu si myslet své.

Rájec se paradoxně po vašem potrestání probudil z letargie a po třech prohrách z prvních kol předvedl dvakrát kanonádu. Rozstřílel ve středu 5:1 Židenice a v sobotu vyhrál 4:1 v Kuřimi. Vrací se loňská forma?
Naše záložní řada je velice mladá, nedá se to srovnat s loňskem. Ale konečně se nám rozstříleli útočníci, začala fungovat i obrana. Zrovna se dívám na videu na zápas s Bohunicemi. Není možné, aby soupeř pronikl čtyřikrát do vápna a dal čtyři góly a my tam při tom měli pět našich hráčů. To se teď zlepšilo. Bohužel nám pořád chybují gólmani, gól v Kuřimi z třiceti metrů jde na vrub Němečka. Já doufám, že budeme hrát někde kolem toho středu tabulky.