„Na tabulku je moc pěkný pohled. Ani já nevěřil, že se nám podaří uhrát tolik bodů. Bez nasazení hráčů a práce lidí, kterým není osud rájeckého fotbalu lhostejný, by to však nešlo. Máme za sebou náročnou polovinu soutěže, ale kdyby bylo vše v klidu, asi by mě to nebavilo,“ okomentoval s úsměvem třetí příčku Rájce trenér Jiří Záleský.

Jeho fotbalová jedenáctka sestoupila v létě z divize a mohla tak podle papírových předpokladů patřit na podzim mezi favority krajského přeboru. Jenže předsezónní realita byla na rájeckém zeleném pažitu poněkud jiná. „Družstvo jsme slepili těsně před prvním zápasem. Byli v něm hráči, kteří se nevešli na soupisku v ostatních klubech, veteráni. Na střídačce jsme neměli prakticky nikoho,“ přiblížil situaci v rájecké kabině před startem sezony Záleský.

Jenže tým v zelenobílých dresech se semknul a vyhrál prvních osm zápasů. Prohrál až doma s Tasovicemi. Na hrotu útoku řádil devětatřicetiletý matadator Sova, který na podzim nasázel pět branek. Stejně jako Ostrý a Koláček. V dalších podzimních kolech si Rájec připsal dvě porážky a dvě remízy. „Měli jsme spoustu zraněných hráčů a za ně žádnou náhradu. Šmerda, Škvarenina, Ostrý, Sova. Ti odehráli několik zápasů se sebezapřením. Vzadu nám citelně chyběl stoper Macík, kterého zranění vyřadilo na velkou část podzimu. Před hráči ovšem musím smeknout. Do hry dali srdce,“ nešetřil chválou Záleský. V největší nouzi musel na hřiště posílat dorostence. Ti se mu ale odvděčili dobrými výkony.

„Macháček se Sedlákem hráli dobře. S rájeckými odchovanci musíme pracovat, aby se zapojili do týmu. Chce to však pracovat koncepčně už od žáků. Je pak těžké shánět hráče odjinud, když bychom mohli stavět rájecké fotbalisty,“ dodal Záleský. Podle jeho slov zatím není jisté jak bude vypadat soupiska Rájce na jaro. „V Rájci je běžné, že hráči přichází a odchází. Uvidíme, koho udržíme a kdo nás posílí. Letos jsme se nepřihlásili na zimní turnaj do Boskovic, protože bychom ho asi odehráli v deseti lidech,“ uzavřel Záleský.