O víkendu museli skousnout svěřenci zkušeného trenéra Záleského na vlastním hřišti rekordní porážku letošní sezony, od Rousínova 0:7. „Situace je opravdu kritická, nejhorší je, že už toho mám opravdu plné zuby,“ rezignovaně to komentuje Jiří Záleský.

V nedělním utkání se jeho týmu opravdu nedařilo a hosté toho dokonale využili. „Výsledek je strašný, ale nejsmutnější na tom je, že odpovídá realitě, tedy současné síle našeho týmu. I když je pravda, že Rousínovu tam spadlo úplně všechno. „V Rájci splnili všechno, co jsme si řekli. Fakt je ten, že na nás dost vlítli, ale my jsme byli maximálně efektivní. Z prvních čtyř vážných akcí jsme tři využili. To se tak často nestává. Samozřejmě vás to uklidní. Zkrátka jsme je nachytali a pak už to bylo naprosto jednoznačné,“ pochvaloval si povedený zápas trenér Rousínova Petr Krahulec.

Problém Rájce je už od jara ten samý. Peníze. Tedy i velice úzký kádr. „Hráli jsme s jedenácti hráči. Museli jsme povolat dva dorostence, kteří hráli dopoledne. Nastoupil i trenér dorostenců. Asi uznáte, že takhle se krajský přebor hrát nedá. Navíc nás nepodrželi zkušení hráči,“ vypočítává důvody debaklu Záleský. Ten už v létě avizoval, že cílem je nějak přežít podzim a pak se uvidí. Po několika slibných výsledcích ale na týmu leží deka a vypadá to, že energii ztrácí i hlavní motor rájeckého týmu, neunavitelný Záleský. „Lidé vůbec netuší, za jakých podmínek to tady děláme. Není ani na cestovné. Jediná šance je, že se toho ujme město jako v jiných klubech, jinak nevím. Pořád slyším, Záleský je bojovník, Záleský to zvládne, jenže Záleský je už unavený a víte, co je nejhorší? Už nevidím světlo na konci tunelu, nevím, jestli vůbec dohrajeme podzim,“ konstatuje impulsívní kouč.

Přežít zimu

Asistent Rájce a také prvoligový internacionál a mistr republiky z roku 1978 Jiří Bureš už před zápasem naznačoval, že si o výsledku s Rousínovem iluze nedělá. Skutečnost byla ještě horší, než očekával i v těch nejčernějších snech. „Byla to nejtěžší porážka, co jsme u mužstva. Možná až zbytečně vysoká, ale nemá cenu to rozebírat. Rousínov byl jasně lepší. My jsme měli k dispozici jen jedenáct hráčů, navíc několik z nich nedoléčených. Na lavičce seděli nezkušení dorostenci. Tohle nás provází celou sezonu. Těžko s tím trenér může něco dělat, když je tak úzký kádr. Spíš teď potřebujeme podzim nějak důstojně dohrát, udělat ještě nějaké body a přes zimu se dát dohromady,“ dodává o něco smířlivěji než Záleský Bureš.

Poslední tři podzimní kola asi napoví, jak se týmu podaří přezimovat, zda odejdou klíčoví hráči a jestli se vůbec dočká jara. „Mám obavy, že pokud to zabalíme, fotbal v Rájci skončí,“ prorokuje rájecký kouč Záleský.

HYNEK SKOTÁK
ZDENĚK VLACH