„Do poslední chvíle jsme nevěděli, zda bychom byli schopní divizní sezónu pokrýt. Nakonec jsme sponzory nesehnali a budeme hrát kraj,“ poznamenal trenér Jiří Záleský.

V přeboru jste skončili druzí. Dlouho to vypadalo, že ho můžete i vyhrát …
První místo v přeboru by byla třešnička na dortu. Z mého pohledu byla tato sezóna v Rájci megaúspěšná. Hráčům a vedení bych chtěl moc poděkovat za nasazení a přístup k rájeckému fotbalu.

Na podzim vás všichni odepisovali. Sestavu jste jako vždy lepili na poslední chvíli. O to větší zadostiučinění teď musíte cítit, ne?
Je to úžasné. V podmínkách, jaké v Rájci máme, je druhé místo v přeboru luxus. Tým jsme prakticky poskládali z hráčů, které vyřadili z divizních a krajských týmů. A my pak uděláme mančaft, který tyhle týmy v kraji přejede o hromadu bodů. Posledních několik zápasů se nám sice nepovedlo podle představ, ale přičítám to i únavě. Když si vezmu, že jsme sezónu odehráli prakticky se dvanácti třinácti hráči, tak před nimi smekám.

Do divize jste mohli postoupit i ze druhého místa. Proč jste tuto nabídku odmítli?
Snažili jsme se sehnat sponzory na pokrytí sezóny v divizi. To se nám nepodařilo. Divize v Rájci by ale byla za současných podmínek hodně složitá a vlastně nadstandardní. Nemáme hráče, mládež ani silné sponzory. Divizi jsme si dříve zkusili, tak víme, o čem je řeč.

Situace ohledně postupu do divize nyní připomíná grotesku. Bavory i Rájec postup vzdaly. Divizi si tedy zahraje Sparta Brno, Tasovice a ještě jeden tým z krajského přeboru. Mluví se o Hodonínu, který se v přeboru tak tak zachránil …
Z mého pohledu je to ostuda českého fotbalu. Kroky svazových funkcionářů absolutně nechápu. Místo toho, aby dali vítězným týmům při vstupu do divize dotaci na mládež, tak jim naopak dají pokutu za to, že mládež nemají, a hází další klacky pod nohy. A pak má hrát divizi mančaft, který se v přeboru zachraňoval. Ať se jdou podívat, v jakých podmínkách se dělá fotbal v Rájci, Bavorech a třeba na Spartě a v Hodoníně. A jaké ty oddíly pak mají výsledky.