Tento týden začíná nový ročník čtenářské tipovací soutěže o atraktivní ceny. Pravidla zůstávají skoro stejná, mění se oficiální název na Fortuna liga čtenářů Deníku. Do soutěže také přibyly nové ceny od sponzora tohoto ročníku.

Důležité je, že neplatí hesla a čísla jednotlivých hlasujících z minulé sezony. Pro účast v soutěži je nutné nejprve vyplnit hlasovací kupón a odevzdat ho na některém ze sběrných míst nebo poslat na adresu redakce. Do kolonky heslo si napíše každý hlasující libovolnou kombinaci čtyř čísel, která bude platit pro celou soutěž. Ćíslo přidělí hlasujícímu organizátor až po odevzdání prvního kupónu.

Hlasování po internetu je tedy možné nejdříve až od druhého kola. Není nutné začínat hned v prvním kole, do soutěže se může každý čtenář zapojit kdykoli, ve výsledku rozhoduje počet bodů.

Rozdíl oproti minulému ročníku je i v tom, že se netipuje výsledek poločasu a zápasu, ale pouze celkový počet gólů u uvedených zápasů.
O víkendu se rozjíždějí všechny fotbalové soutěže. V prvním kole je pro čtenáře připraven výběr ze všech soutěží mužů, které se na Blanensku hrají.
Očekávání vzbuzuje premiéra Blanska ve třetí lize. První zápasy budou klíčové pro atmosféru v mužstvu. Fotbalisté Blanska hrají první zápas s Hlučínem. Blanenští sice budou mít výhodu domácího prostředí, ale čeká je na úvod velice těžký soupeř. Hlučín hrál v minulé sezoně druhou ligu a sestavu nijak dramaticky neobměnil.

V divizi zůstaly dva týmy z Blanenska. Rájec přivítá doma nebezpečnou Líšeň. Boskovice vstoupily do sezony nadějnou pohárovou výhrou nad Velkými Losinami a v dalším kole je čeká pravděpodobně Baník Ostrava. V divizi budou chtít potvrdit svoji sílu v Šardicích.

Prokletí tipérů v minulé sezoně – Ráječko, zahajuje krajský přebor v Brně Bohunicích. V I. B třídě je pro diváky hned v prvním kole připraveno derby Olešnice s Kunštátem. Nováček soutěže Lipovec jede do Medlánek.

Z okresních soutěží jsou v prvním tipovacím kupónu připraveny zápasy ze všech tří tříd. Nováček druhé třídy Vavřinec odehraje kvůli rekonstrukci hřiště všechny domácí zápasy v Blansku. Soutěž začíná v Kořenci.

Ve třetí třídě může znova začít boj Olomučan o postup. V prvním utkání si musí poradit s Ostrovem. Lažany putovaly po loňské raketové jízdě do třetí třídy. Naopak Adamov se po ostudných výkonech sesunul na dno. Jeho premiéra ve čtvrté třídě s Bořitovem B uzavírá tiket.