Herní forma fotbalistů MFK Vyškov i FK Blansko totiž šla v minulých dvou utkáních Fortuna Moravskoslezské fotbalové ligy nahoru, i když na vítězství to nestačilo. Ve středečních předehrávkách třicátého kola oba týmy remizovaly. Vyškov doma v závěru dotahoval jednogólové vedení HFK Olomouc, Blansko naopak ztratilo dvoubrankový náskok s juniorkou prvoligového Fastavu Zlín. „Už ve Velkém Meziříčí (prohra 0:4, pozn. red.) jsem byl s hrou spokojený, přestože to nebylo výsledkově podložené. S HFK Olomouc jsme na zlepšující se trend navázali a nakonec i ten bod je dobrý, protože kdybychom prohráli, HFK by se na nás dotáhl na čtyři body. A jestliže budou sestupovat tři mužstva, mohly by nám začít velké problémy. Tak jsme to trochu odvrátili a chceme přidat výhru s Blanskem, abychom měli závěr soutěže definitivně klidnější,“ sdělil trenér Vyškova Jan Trousil.

Na hřišti ve Spytihněvi Blanenští začali v rytmu domácího duelu s béčkem Slovácka. Z precizního obranného bloku vyráželi do rychlých kontrů a těch s nebezpečnou koncovkou bylo ještě víc než před týdnem. Už v páté minutě se trefil Jindřich Stehlík a ve třicáté přidal druhý gól Luboš Chloupek. Pro hosty to vypadalo velmi nadějně. Bohužel další dvě gólové situace se nepodařilo využít, naopak těsně před poločasem domácím vyšly dvě průnikové přihrávky po sobě a po jedné z nich snížili do šatny na 1:2. „Je obrovská škoda, že jsme zápas nedotáhli k vítěznému konci. Velmi by to pomohlo zvednout sebevědomí mužstva. Rozhodnutí asi přinesla pasáž kolem šedesáté minuty. Na jedné straně jsme se po pěkné křídelní akci dostali do velké šance, když nejprve sám před brankářem neuspěl Kolařík a vyražený míč neusměrnil do brány Duda. Na druhé straně z protiútoku si centrovaný míč nešťastně srazil do brány Píšek,“ konstatoval blanenský trenér Zbyněk Zbořil.

Vzhledem k poměrně úzkým kádrům by se dalo očekávat, že oba šéfové laviček vyšlou do vzájemného zápasu podobné sestavy. Domácí Trousil má v tomto směru naprosto jasno. „Ve středu si Machálek zranil ruku a nad jeho startem tedy visí otazník. Tím pádem musíme nastoupit v té sestavě, ve které jsme dohráli s HFK. Jiná varianta není,“ konstatoval vyškovský lodivod.

Za normálních okolností by neměl důvod k větším změnám v základním složení mužstva ani Zbořil, jenže ze Spytihněvi si několik hráčů odvezlo větší či menší zranění, k tomu se přidala i nějaká onemocnění a jiné povinnosti hráčů. „Kdo vlastně bude k dispozici, to asi budu vědět až před výkopem zápasu. Ale ať už bude sestava jakákoliv, ve Vyškově budeme hrát na vítězství,“ naznačil své problémy trenér Blanska.

MFK Vyškov – FK Blansko Sobota 6. května, 16.30 hodin, stadion Za Parkem
10. Vyškov 24 9 5 10 35:31 32
16. Blansko 24 4 5 15 25:35 17
Na podzim: Blansko – Vyškov 1:3 (1:2), branky: 2. Píšek - 7. Kirschner, 32. vlastní (Píšek), 57. Sečkář.