Úvodní část vyšla blanenským poměrně dobře. Tým kouče Zbyňka Zbořila si dokázal vypracovat šance a nechybělo mnoho k tomu, aby šlo Blansko do kabin za stavu 2:0. „Byl to klasický první zápas na jaře. Horší terén, hodně soubojů a rozhodovaly maličkosti. My jsme v první půli neproměnili dvě šance, Bartolemea i Lahodného vychytal Uvízl, což mohl být zlomový moment utkání,“ litoval neproměněných šancí blanenský lodivod.

DOBRÝ ÚVOD. Hokejisté Dynamiters (v modrém) šli do vedení, ale Boskovice duel obrátily.
Hokejisté Dynamiters: návrat diváků na tribuny a také herní progres

Právě neproměněné šance se ukázaly jako klíčový aspekt duelu. Hned po přestávce totiž Uničov několika brejky zatlačil Blansko a v pětapadesáté minutě šel do vedení. Krč se protáhl na levé straně okolo bránícího hráče Blanska a svým centrem napříč vápnem našel nabíhajícího a hlavně osamoceného Tomáše Komendu, jehož hlavička dostala míč za záda gólmana Martina Doležala.

„Po deseti minutách druhého poločasu nám domácí vyjeli z naší útočné standardky, brejk jsme nedokázali přerušit a dvojice Krč – Komenda to dotáhla do konce. Z tohoto jsem byl hodně naštvaný, protože jsem na tyto situace zvlášť upozorňoval,“ zlobil se po utkání Zbořil.

Skok vysoký ženy - Klára Krejčiříková (Olymp Brno).
Výškařka Krejčiříková vládne české hale, v sedmnácti letech

Ve druhé části si Blansko nepomohlo ani změnou v sestavě, když trenér Zbořil vystřídal hned čtveřici svých svěřenců. „Musím říct, že nám nevyšla střídání, chtěli jsme tam dát čerstvé hráče, do rychlosti na těžkém terénu, ale nepřineslo to vůbec nic,“ litoval šestačtyřicetiletý kouč.

Blansku oproti podzimní části nevycházely ani standardní situace. „Špatně jsme rozehrávali rohové kopy a další standardky. Prostě ty první kola taková jsou. Musíte je ubojovat, vážit si šancí. Vyhrává, kdo to chce víc, to se nám nepodařilo,“ měl jasno Zbořil.

Ilustrační foto.
Blanenští plavci se dostali do finále mistrovství České republiky

Na výkonu domácího týmu byla znát motivace proti lídrovi MSFL. A také znalost terénu, který pohlednému fotbalu úplně nepřál. „Třetí liga není jednoduchá soutěž a zvlášť, když ji vedete, tak motivace soupeřů je jasná. S tímto se musíme v hlavě vyrovnat. Uničov nás předčil v produktivitě tím, že proměnil svou jedinou šanci. Druhou měl až v nastaveném čase, kdy se hrálo vabank. A závěr zápasu ubojoval, chtěli to prostě víc, než my,“ mrzelo kouče hostujícího Blanska.

1. SK Uničov - FK Blansko 1:0

Poločas: 0:0.
Branka: 55. Komenda.
Žluté karty: Purzitidis Ambrozek, Bala – Holiš, 69. Klusák, Štrombach, Harba , Lahodný.
Diváci: 380.
Uničov: Uvízl – Seibert, Bala, Můčka, Purzitidis – Ambrozek, Bača, Svoboda – Vichta, Komenda, Krč.
Blansko: Doležal – Sukup, Huška, Štrbák, Klusák – Buchta (85.Tulaydan) – Žák (69.Přerovský), Harba, Lahodný, Bartolomeu (63.Ilko) – Holiš (55.Štrombach).

KRYŠTOF SEVERA