„Nás překvapilo už to, že jsme postoupili mezi nejlepších šestnáct," říká v rozhovoru koordinátor boskovického klubu Jiří Vorlický. Na turnaji se podílel jako organizátor i trenér.

Jste spokojení s výsledkem vašeho týmu na turnaji?

To ano, ale o výsledky šlo až ve druhé řadě. Na prvním místě nám šlo o něco jiného. Chtěli jsme ukázat nejširší veřejnosti fotbal z trochu jiné strany, jako hru, která baví hráče i diváky, a ne jen jako honbu za výsledky. Příchozím týmům jsme taky chtěli ukázat náš region

Ale přece jen, čtvrté místo v takové konkurenci, to je přece fantastické, ne?

Výsledek nás určitě velice potěšil. Překvapilo nás už to, že jsme se dostali do nejlepší šestnáctky, i když jsme byli posílení o dva hráče Zbrojovky. A aby nedošlo k omylu, ten druhý den už jsme stavěli opravdu ty nejlepší. Když už jsme se dostali tak daleko, tak už nám o ten nejlepší výsledek šlo.

Mohli jste skončit ještě lépe? Popište cestu do semifinále.

Ve čtvrtfinále jsme porazili Rapid Vídeň, v semifinále jsme ale nestačili na Bohemians 1905. Bohemians si pohlídali Lukáše (Vorlického – pozn. autora), který do té doby rozhodoval zápasy, a neproměnili jsme šance. V souboji o třetí místo jsme pak podlehli Zbrojovce Brno, která byla lepší.

Není škoda, že z Blanenska nehrál žádný další tým?

To je jednoduché, z okresu se nikdo další nepřihlásil, z okolí přijela pouze Kuřim. Ovšem turnaj měl opravdu vysokou úroveň. A je fakt, že i ten náš druhý tým, který skončil poslední, v okresních turnajích končí v popředí.

K nejlepším hráčům znovu patřil váš syn Lukáš Vorlický…

Zaznamenal dvě ocenění, se čtyřiadvaceti góly se stal nejlepším střelcem turnaje a dostal se do all stars teamu.

Jeho trénink máte stále ve své moci, nepřerůstá už jeho talent hranice Boskovic?

Pro Lukáše by asi bylo výhodnější zázemí nějakého špičkovějšího klubu, ale zatím to není časově možné. A kromě fotbalu je důležitá i škola.

Turnaj poznamenala tragická událost, zranění podlehl třináctiletý fotbalista Petr Holcner…

Ano, to je strašná tragédie, šlo navíc o charakterního kluka. Účastníci drželi minutu ticha a zapisovali se do kondolenční knihy. Pokud by s tím rodina souhlasila, chtěli bychom turnaj věnovat příští rok jeho památce.

Co se týká organizace, vypadá to, že vám všechno vyšlo.

Vyšlo to výborně, přálo nám i počasí. Myslím, že turnaj měl pozitivní vliv i na náš region. Spokojené byly podle ohlasů, co mám, i ostatní kluby. Příští rok chceme akci pořádat ve stejnou dobu a už teď se znovu hlásí třeba Rapid Vídeň nebo Budapešť. Ale byla to strašně náročná akce. Chci poděkovat všem, co se na ní podíleli, rodičům, kteří zde strávili spoustu času, i partnerům turnaje.

Ještě otázku k fungování klubu. Potýkáte se s problémy, už je jasné, jestli přihlásíte do další sezony všechny týmy?

Intenzívně jednáme s městem o podpoře. Odchází nám hlavní sponzor a nemáme prostředky na zajištění chodu všech týmů. Zatím jsme požádali Okresní fotbalový svaz o posunutí termínu k přihlášení týmu do dalšího ročníku.