Idea rozvoje osobností mladých hráčů a důraz na férovou hru, fotbalovost a spolupráci s rodinami je také v duchu nejnovějších tendencí vedení fotbalové unie. Jenže i v Boskovicích se projevil ekonomický útlum a nezájem sponzorů a je možné, že na to doplatí i ti nejmladší hráči. „Možná budeme nuceni v létě kvůli nedostatku peněz redukovat celý projekt,“ připouští Vorlický.

Nejprve k mužům. Jsou nějaké změny?
Hlavní změna je, že končí kapitán Pavel Martínek.

Končí úplně v klubu?
Má dlouhodobě jiné priority než fotbal, slíbil ještě podzim odehrát a teď končí. Další případné odchody a příchody budeme řešit uvnitř klubu.

Kdy začíná příprava a budete hrát kromě boskovického turnaje ještě nějaké zápasy?
Příprava začne v únoru a máme domluvené ještě dva zápasy.

Staráte se také o mládežnické turnaje, co je teď na programu?
Za sebou máme úspěšné turnaje ročníků 2001 a 2002 a teď nás čekají tři další. Ročníky 2003 a 2002 v lednu a únoru v hale v Letovicích a zimní turnaj na umělé trávě pro ročníky 2000 a 1999. Ten bude v únoru a březnu.

Jak jste spokojený s vývojem fotbalového projektu, který jste rozjeli vloni?
S výsledky jsem spokojený velice. Daří se pracovat s osobnostní složkou hráčů, fotbal by měl být prostředkem jak přispívat ke zdravé společnosti. Jsou i úspěchy na republikových turnajích, nejen výsledky, ale i co se týče chování hráčů. Máme pozitivní ohlasy.

Cítíte v Boskovicích podporu pro tenhle styl práce?
Od těch, se kterými jsme to rozjížděli, podpora je. Nebudu zastírat, že ne všichni se s tím ztotožňují. Ale to je menšinový názor, takže se musí buď přizpůsobit nebo pracovat jinde.

A jak je to s financováním projektu?
To je horší. Je možné, že v létě budeme muset částečně ustoupit a redukovat počet členů.

To znamená, že nebude tolik mládeže?
Snažíme se pracovat s návazností, důležitá je pro nás kontinuální práce s hráči od přípravky až po dospělé kategorie. To znamená, že by se to dotklo mládeže, ale i dospělých, kde jsou tři týmy. Dva mužské a jeden ženský. Jeden bychom zřejmě museli zrušit.

Předpokládám, že ne ženy…
Ano, může se stát, že budeme následovat Rájec a bude pouze jeden tým mužů, třeba v okresním přeboru.

Co se děje?
Nedaří se zajistit dost peněz na chod klubu. Nemáme prostředky, se kterými jsme počítali na začátku. Ekonomická situace je taková, že asi čtyřicet až padesát procent sponzorů úplně odešlo a zbylí omezili podporu.

Jaká je podle vás naděje, že se to zlepší?
Momentálně mizivá. Nejhorší je, že náš hlavní sponzor je z jiného regionu a svoji podporu podmínil zapojením se dalších subjektů z Boskovicka. To se nestalo, takže je možné, že v létě přijdeme i o něj. Bohužel sport obecně nemá podporu, kterou by si zasloužil. Já jsem se to snažil vysvětlit zastupitelům, obeslal jsem je i dopisy a ještě budeme mít v lednu schůzku, takže uvidíme.

V případě, že se naplní černý scénář a v létě nebudou peníze, skončíte s fotbalem, budete pokračovat v Boskovicích v nějaké omezené formě nebo odejdete jinam?
Já bych si rád od fotbalu odpočinul, ale to asi neudělám. Já jsem už od začátku říkal, že moje místo je v Boskovicích. Ale mám dost nabídek i odjinud, můžu jít trénovat muže i mládež, kdyby to tady skončilo, šel bych asi jinam.

Není vám líto, že zrovna, když je naděje, že se fotbal posunuje od sprosťáctví k normálu a pracuje se s mládeží citlivěji, než bylo zvykem, nejsou ve společnosti peníze?
Je to paradox, naše výsledky jsou motivující pro další trenéry i kluby, ale současná situace může tuto snahu na dlouhou dobu zhatit.

Nedávno jste školil nové trenéry, slyšel jsem pozitivní ohlasy, jaký jste z toho měl dojem?
Měl jsem z toho dobrý pocit. Nebylo to totiž formou nějaké přednášky, ale diskuze i praktických ukázek. Ukazuje se, že lidé jsou vstřícní ke změnám, pokud se jim to odborně vysvětlí a ukáže v praxi. Je to důležité hlavně při práci s mládeží.