Devět kol číhal v závětří a pak zaútočil. V kole, kdy dvojice soutěžící na špici vyhořela, získal čtrnáct bodů a vyšvihl se do čela. Ostatní tipující ho už nedohnali. Šestašedesátiletý muž si tak po skončení soutěže vyzvedl v redakci Blanenského deníku Rovnost první cenu v podobě sady nářadí. „Z výhry mám samozřejmě radost. Před začátkem soutěže, jsem to nečekal,“ usmíval se při krátkém rozhovoru Hájek.

Co si pamatuji, tak jste ve Fortuna lize soutěžil už na jaře a žádná velká sláva to nebyla …
To ne. Skončil jsem tuším devatenáctý, takže nic moc. Ale soutěž mě bavila, takže jsem si řekl, že to na podzim zkusím znovu.

Měl jste nějaký systém nebo taktiku na správné tipy?
Pravidelně si kupuji noviny, kde hledám výsledky fotbalových zápasů. Sledoval jsem družstva, která se objevovala v nabídce Fortuna ligy. Jejich zápasy a tabulky. Ale kolikrát to bylo k ničemu. Třeba tutovky, co podle mého měly skončit jasným vítězstvím domácích, dopadly úplně jinak. Dost mi nevycházely zápasy Blanska, které hrálo značně nevyrovnaně. S tím ale člověk při podobné soutěži musí počítat. Ostatní měli stejné podmínky. Myslím, že je to také hodně o štěstí.

Vyhořel jste v některé ze soutěžních kol?
Jedno se mi opravdu nepovedlo. V tom kole byla spousta remíz a několik překvapivých výsledků, takže jsem moc bodů neposbíral.

Pět kol před koncem přišla vaše chvíle…
To jsem měl štěstí. Dvojice soutěžích, co byla zrovna na špici, posbírala jen pět a dva body. Já měl čtrnáct a rázem jsem se na ně dotáhnul, a pak mi to už nějak do konce vycházelo.

Byl jste před koncem soutěže nervózní?
Ani ne. Bral jsem to sportovně. Kdybych nevyhrál, svět se nezboří.

Co na vaše vítězství říkají kamarádi. Nebude vás to něco stát?
Já do hospody nechodím takže ani ne. Ale soused říkal, že bych měl dát do placu flašku. Takže asi budu muset. Flaška slivovice je lék a letos byla úroda dobrá. (úsměv)

Sázíte na fotbalové zápasy za peníze?
Ne. Jen sportku. Ale zatím jsem moc nevyhrál. Pár pátých pořadí a dvě čtvrté.

Hrával jste fotbal?
Ano. Za Sokol Doubravice. Jako střední útočník a někdy i v záloze. V žácích jsem se dostal do výběru Blanenska. V dorostu jsme bojovali o postup do I. B třídy. Pamatuji si, že tehdy jsme nastupovali proti Jedovnicím, Velkým Bílovicím a Tišnovu.

Zajdete si na fotbal na některý ze stadionů na Blanensku?
Chodím fandit na zápasy Doubravice a také do Rájce. Je zážitek sledovat kouče Záleského, který je dost temperamentní. Ale s hráči to asi umí. Zkraje sezony jsme jezdili se synem na ligové zápasy Brna.

Jaký je váš oblíbený fotbalista?
Líbí se mi útočník Necid. Má talent a čich na góly. Snad se ale nepokazí.

A z hráčů co brázdí fotbalové trávníky na Blanensku?
V regionu je spousta šikovných fotbalistů. Na první místo bych ale dal Davida Bednáře z divizního Blanska. Na hřišti má přehled, je rychlý a má výbornou techniku.