V posledním utkání turnaje v Černé Hoře zvítězila 2:1. „Všechna utkání byla těžká, ale se Sadrosem určitě nejtěžší. Je to náš tradiční konkurent v boji o první místo v nejvyšší soutěži a zápasy mají velice prestižní charakter,“ radoval se z prvenství kapitán vítězů Matěj Vybíhal.

Malý fotbal má na Blanensku velkou tradici a širokou základnu. Stejně jako šestistupňová okresní liga je i okresní pohár dlouhodobou soutěží. Letos odstartoval již začátkem dubna a kvalifikačním sítem si cestu do finálového turnaje v Černé Hoře proklestili právě oba pozdější finalisté a dále KMK Újezd u Kunštátu a LPP Lhota u Lysic. Kvarteto se přiřadilo k přímo postupujícímu obhájci loňského vítězství M.K. Louka a pořádajícímu FC Kvasar Černá Hora. Závěrečné dějství se hrálo O pohár senátorky Ing. Jaromíry Vítkové a také jako Memoriál Josefa Rybára.

Šestice účastníků se nejprve utkala ve dvou tříčlenných skupinách, pak křížem v semifinále a následně ve finále. „Výkonný výbor našeho svazu nasadil do základní skupiny A tým Sadros Boskovice a do skupiny B Viktorii Suchý. K nim pak byli soupeři přilosováni,“ vysvětlil zápasový program šéf pořadatelů Jiří Blažek.

Vyrovnanější průběh měla základní skupina B, i když se v ní zrodilo nejvyšší vítězství, když Lhota u Lysic zdolala domácí Kvasar Černá Hora 5:0.

Semifinálové zápasy pak nabídly dramata až do úplného konce a v obou se rozhodovalo až v penaltových rozstřelech. Oba boje o medaile rozhodl jediný gól. „Finále proti sobě svedlo nejlepšího brankáře turnaje Davida Novotného a nejlepšího střelce Ondřeje Paděru. Úspěšnější byl gólman ze Suchého. Jeho spoluhráči si během prvního poločasu vytvořili rozhodující náskok, který se už Boskovicím podařilo pouze snížit,“ popsal průběh finálového boje Blažek.

„Přijeli jsme s jednoznačným cílem pohár vyhrát. Loni nám to těsně uniklo, když jsme prohráli s Loukou 0:1. V této sestavě hráváme už tři roky. Mužstvo je složené, převážně z kluků z Prostějovska, nejvíc z Lipové a z Protivanova, ale třeba Filip Studený hrál třetí ligu za Vyškov,“ dodal kapitán Viktorie Vybíhal.


DO ČESKÉHO NÁRODNÍHO POHÁRU


Pohárovým triumfem si spolu se spoluhráči vybojoval právo startu v republikovém finále Českého národního poháru v roce 2019. Tuto soutěž si ovšem zahraje i letos. Finále je na pořadu o nadcházejícím víkendu v Brně v areálu VUT a Viktoria Suchý se tam kvalifikovala jako poslední vítěz první ligy Blanenska.

Soutěže malého fotbalu na Blanensku budou pokračovat již v srpnu. Na jaře pak začne pohárová soutěž a vyvrcholí finálovým turnajem, který bude hostit tým KMK Újezd u Kunštátu.

Pohár Svazu malého fotbalu Blanenska 2018
Výsledky – Skupina A: KMK Újezd u Kunštátu – M.K. Louka 3:1 (2:1), Újezd – Sokol Sadros Boskovice 1:3 (0:1), Louka – Sadros Boskovice 0:4 (0:2). Pořadí: 1. Sadros Boskovice 6 bodů, 2. Újezd u Kunštátu 3, 3. Louka 0.

Výsledky - Skupina B: LPP Lhota u Lysic – FC Kvasar Černá Hora 5:0 (2:0), Lhota u Lysic – SK Viktoria Suchý 1:2 (0:1), Černá Hora – Suchý 1:1 (0:1). Pořadí: 1. Suchý 4 b., 2. Lhota u Lysic 3, 3. Černá Hora 1.

Semifinále: Sadros Boskovice – Lhota u Lysic 2:2 (2:1) – pen. 2:1, Suchý – Újezd 1:1 (1:1) – pen. 3:1.

O 3. místo: Lhota u Lysic – Újezd u Kunštátu 2:1 (2:0).

Finále: Sadros Boskovice – Viktoria Suchý 1:2 (0:2).
Nejlepší hráč turnaje: Martin Vodák (KMK Újezd u Kunštátu).
Nejlepší střelec: Ondřej Paděra – 5 branek (Sadros Boskovice).
Nejlepší brankář: David Novotný (Viktoria Suchý).
Rozhodčí: Jan Vafka, Jiří Stria, Pavel Filka.