V Rájci se od úvodního hvizdu hrálo na jednu branku. Domácí dostali jedenáctku Ratíškovic v první pětačtyřiceti­minutovce pod tlak a bylo otázkou času, kdy vstřelí první branku. Ve středu hřiště zakládal většinu rájeckých akcí matador Martin Šmerda, který se do týmu vrátil po ročním angažmá v okresním přeboru. „Martin je osobnost a jeho příchod nám hodně pomohl. V zápase byl na hřišti vynikající,“ poznamenal k výkonu Šmerdy trenér Jiří Záleský.

Právě Šmerda dělal v obraně Ratíškovic největší vítr a společně s dalším veteránem Sovou zle hostujícím bekům zatápěli. K vedení Rájci pomohla minela obránce Machaly v prvním poločase, jenž nasměroval míč do šibenice vlastní branky.

Krátce po změně stran zvýšil na rozdíl dvou branek po biliárovém ťukesu se Šmerdou nadvakrát Sova. První ránu stačil ještě gólman Pelíšek vyrazit, ale na přízemní dorážku už byl krátký. Další tutovku zahodil o několik minut později Šmerda a umístěnou hlavičku Sovy vytlačil Pelíšek po hodině hry na roh. Ratíškovice se zkoušely prodrat před Němečkovu bránu dlouhými nakopávanými míči, ale ty v poklidu posbírala domácí obrana se stoperem Macíkem v čele. „V zápase jsme udělali spoustu chyb. Nechodili jsme důrazně do osobních soubojů. Bylo to celé takové ustrašené. V týmu zkoušíme spoustu mladých hráčů a ti ještě nemají dostatek zkušeností,“ poznamenal asistent ratíškovického trenéra Miroslav Buřinský. Jeho protějšek Jiří Záleský vyzdvihl týmový výkon svých hráčů. „Kluci hráli zodpovědně a s nasazením. Vítězství ale moc nepřeceňuji. Naším prvořadým cílem je záchrana v soutěži,“ dodal Záleský.

Rájec – Ratíškovice 2:0 (1:0), vlastní Machala, Sova.

V prvním poločase svižného zápasu byla na hřišti nejvíce vidět útočná dvojice Ivančic Štork – Čožík, která několikrát protáhla beky Ráječka. V 17. minutě hostující obrana zaspala a po centru Čožíka prostřelil Rettegyho Štork. Stejný hráč pálil ještě v první půli dvakrát těsně vedle ráječkovské branky. Na druhé straně skočila Sehnalova rána mimo tyče.

Ráječko propáslo šanci na vyrovnání ve 47. minutě, kdy se sám před gólmanem Borešem neprosadil Neděla. Druhý gól měl na kopačce o chvíli později také ivančický Štork, ale jeho lob přelétl opuštěnou Rettegyho branku. Naději na remízu ztratilo Ráječko sedm minut před koncem, když po akci Čožíka uklidil míč do sítě Knotek.

Ivančice – Ráječko 2:0 (1:0).