V utkání třetí třídy Skalice – Lažany vstřelil za domácí tři branky. Za léta u fotbalu prošel Strya několika týmy. Po začátcích ve Skalici nad Svitavou, ČKD Blansko a KPS Brno si zahrál ve druhé lize. Neprve v Královopolské, ve Znojmě a v Tatranu Poštorná. Právě v Poštorné je dosud historicky nejlepším střelcem Tatranu ve druhé lize před Vladimírem Malárem.

Oblékal také dres Hodonína, Prušánek a Břeclavi, se kterou již jako trenér postoupil do třetí ligy. Spolu s Vítězslavem Koldou dovedl do divize i Boskovice, kde poté dál trénoval. Na závěr fotbalové kariéry hrál za Skalici nad Svitavou v okresním přeboru. Před dvěma lety však přišel úraz kolena a delší hráčská pauza.

Nynější nováček mezi rozhodčími krajských soutěží se rozhodl naposledy obléct hráčský dres s číslem tři a jmenovkou na zádech, který obdržel od skalického výboru v utkání III. třídy okresu Blansko Skalice nad Svitavou - Lažany. Symbolická trojka na zádech přinesla i tři branky v síti lažanského brankáře z kopaček loučícího se bývalého obránce, ale i úspěšného střelce.