Největší indicie přišla pouze pár minut před koncem prvního poločasu, když se z rohu hřiště přes plot táhl dým a zároveň vůně uzených cigár. „Je potřeba jim dát taky trochu kouře, aby voněly. Nejde je jen ohřívat, musejí být i vyuzené,“ vysvětlil ochotně Jiří Mattes, který se staral o jídlo i pivo.

O uzeninu za sedmdesát korun byl velký zájem. Jedna nožička cigára zabrala celý tácek, k ní si každý dal podle chuti hořčici nebo kečup. A chleba, kolik jen chtěl. „To nemůžeš ani sníst,“ slyšel rýpavě od kamarádů jeden z fanoušků, který při remízovém utkání 1:1 v okresním přeboru Brno-venkov podporoval hostující celek.

Hokejový zápas mezi brněnskou Kometou a Třincem
Zlepšení ano, body ne. Mistr srazil Kometu těsně před koncem

A kolikrát Mattes otevře při zápase dvířka udírny? „Většinou se všechno sní. Vždycky prodáme stoprocentně dvacet třicet porcí, což ale není nic velkého, protože lidí moc nechodí. Tady se spíš pije,“ smál se.

V plastových kelímcích prodával za třicet korun pivo značky Starobrno. Ve větrném počasí si však návštěvníci poroučeli i grog. „Když začne zima a je chladněji, lidé chtějí taky něco teplého. Máme na výběr kafe, čaj a grog,“ líčil Mattes.

Ten se stará o občerstvení na zbýšovském stadionu teprve od letošní sezony. „Nedávno tady skončila hospoda,“ ukázal Mattes na budovu vedle šaten a řekl: „Proto jsme se rozhodli, že uděláme svůj stánek.“

Břeclavští fotbalisté (v modrém) na závěr podzimní části divize D remizovali s rezervou Zbrojovky 0:0.
OBRAZEM: Rezerva Zbrojovky ztratila body potřetí v řadě, v Břeclavi gól nepadl

Mattes ale není členem fotbalového oddílu, ani vášnivým fanouškem celku z okresního přeboru. „Mám v obci dílnu, kde spravuju babety, skútry a oslovil mě kamarád, který v klubu dělá správce. Tak spolu válčíme a domlouváme se co a jak,“ pravil.

Víc než devadesát minut tráví každý druhý týden pod skromným přístřeškem a za stoly, na kterých stojí chlazení, kelímky, brambůrky nebo limonáda v lahvi za dvacet korun. V sobotu tam každopádně dost foukalo. „Zima samozřejmě je, ale nic hrozného. Člověk se musí zahřívat,“ culil se Mattes.