V přípravném utkání na boskovickém umělém trávníku se domácí účastník krajského přeboru rozešel s divizním soupeřem smírně. A s poněkud kuriózním výsledkem 5:5

Blanenští začali zimní přípravu trochu dřív, a také jejich sestava je zřejmě ustálenější než boskovická. A kádr širší. Zatímco hosté měli na střídačce do pole čtyři hráče, jediným domácím střídajícím hráčem byl Jan Fiala z mladšího dorostu a v přípravě pravidelně nastupuje do zápasů trenér Jan Havlíček, který se vrátil z působení v Rakousku. Nově se v boskovickém dresu představil jen brankář Jakub Klimeš, který v posledních třech sezonách chytal v třetiligovém Vyškově. A měl možná trochu smůlu, že nastoupil do prvního poločasu, kdy divizní favorit měl na hřišti silnější sestavu.

Do poločasu Klimeš musel za svá záda sáhnout čtyřikrát. „Chtěli jsme hrát hodně dopředu a vysoko napadat, což se nám dařilo. Ve středu pole jsme získávali míče a po jednoduchých kombinacích jsme chodili do otevřené obrany. A dařilo se nám brejky zakončovat. Z pěti gólů jsme tři dávali do prázdné branky. Ale musím taky připomenout, že zejména v první dvacetiminutovce jsme i několik takových akcí nedotáhli,“ popsal průběh prvního poločasu trenér Blanska Martin Maša.

Po změnách v sestavě hostů se druhá půle k podstatě herně vyrovnala a Boskovičtí zaslouženě srovnali manko z prvního poločasu. „Střídání v blanenské sestavě nám to trochu ulehčilo. V utkání bylo hodně šancí a Blansko jich mělo trochu víc. Oni ukázali kvalitu, mají šikovné mladé hráče a doufám, že se v divizi zachrání. Výsledek 5:5 se divákům určitě líbil. My samozřejmě chceme hrát fotbal pro diváky, ale raději 3:0 pro nás,“ s úsměvem zhodnotil zápas domácí hrající trenér Jan Havlíček.

Oba šéfové laviček potvrdili, že utkání přes „divoké“ skóre splnilo svůj účel a naznačilo, kde mají rezervy. „Potřebujeme zlepšit spoustu věcí, ale hlavně hodně přidat v práci s balonem,“ upozornil Havlíček.

Mašovi spíš vadila pětka na kontě inkasovaných gólů. „Střídání mohlo naši souhru ve druhém poločase ovlivnit, ale hlavně tam byla i spousta chyb v rozehrávce a v defenzívě. Bohužel to není o bránění obrany, ale celého mužstva. Zatím nám dlouho trvá, než přepneme z útoku na obranu. Boskovice toho dokázaly využívat,“ naznačil trenér Blanska.

Jeho svěřenci měli v nohou předchozí utkání s SK Líšeň. Účastníka Moravskoslezské ligy na domácím umělém trávníku porazili 1:0 Motyčkovým gólem pár minut před koncem. „V první půlce byla Líšeň lepší. Ale celkově jsme to s nimi fyzicky a silově jsme uhráli a v závěru jsme využili brejku do otevřené obrany. Vždycky říkám, že v přípravě nejsou výsledky nějak důležité, ale je pravdou, že po psychické stránce mužstvu výhra nad třetiligovým soupeřem určitě pomůže,“ zdůraznil Maša.

Ten pro tento týden naplánoval další dvě přípravná utkání. Obě na domácí umělku. Ve středu v 18.00 hodin FK Blansko nastoupí proti Svratce Brno, v sobotu od 14.00 proti Tatranu Bohunice.

Boskovičtí se v sobotu od 14.00 hodin střetnou doma rovněž s brněnským FC Svratka.

FC Boskovice – FK Blansko 5:5
Poločas: 2:4. Branky: Černý 2, Novák, Müller, Havlíček – Chloupek 2, Petřík2, Šplíchal
Boskovice: Klimeš (46. Bednář) – Müller, Václavek, Černý, Preč – Stara, Martínek, Živný, Hlaváček – Havlíček, Novák
Dále střídal: Fiala
Blansko: Záleský (46. Veselý) – Závodný, Bokůvka, Bárta, Feik – Petřík, Šplíchal, Chloupek, Kratochvíl, D. Šmerda – Dvořák. Dále střídali: Imramovský, Gromský, Prudil, Motyčka