Pět kol před koncem divizní soutěže odchází z klubu FK Apos Blansko trenér Vašíček, vedení mu nebrání. Bizarní na věci je, že Blansko má stejně bodů jako vedoucí Hulín a mluví se o postupu do třetí ligy a právě Vašíček má na současném úspěchu výrazný podíl. Dokázal tým během dvou let dostat z krajského přeboru na špici divize. „Odcházím od svého vlastního dítěte, které jsem v podstatě spoluvytvořil. Strašně moc mě to mrzí. Bohužel. Okolnosti ze zákulisí klubu mě přinutily k odchodu,“ dodává ke své rezignaci Petr Vašíček. Spolu s ním odchází i asistent Tomáš Šenk. Podle Vašíčka dluží klub některým hráčům slíbené částky.

Vedení klubu na jednoduchou otázku, jestli je to pravda, odpovídá jako jeden muž. „Nebudeme se k tomu vyjadřovat.“ Podle slov prezidenta klubu Radomíra Linkensedera to vypadá, že jej odchod talentovaného kouče nemrzí. „Je to svobodné rozhodnutí trenéra Vašíčka a já nemám právo mu v tom bránit,“ odtušil lakonicky Linkenseder a dodal, že se o tom bavit nebude, protože jde o vnitřní záležitosti klubu.

Oslovení hráči vyjádřili podporu trenérovi Vašíčkovi. „Vašíček tady udělal kus práce. Přišel jsem hrát pod ním a stojím za ním. Myslím, že nejsem sám,“ říká útočník Petr Čejka. „Jsem v Blansku kvůli dobré partě a půlroční výmluvy vedení klubu ohledně nevyplacených peněz jsem tolik neřešil. To, jak se zachoval prezident k Vašíčkovi a Šenkovi, nebylo fér. Sám ještě nevím, jestli v sobotu nastoupím,“ doplnil Čejku gólman a opora týmu Aleš Slanina.

Vašíček říká, že peníze určené pro některé hráče slíbil vyplatit v termínu funkcionář klubu Břetislav Strážnický. To se nestalo. Strážnický nechtěl na otázky ohledně odchodu trenéra odpovídat. „Nic o tom nevím, právě jsem na bowlingu,“ řekl do telefonu.

O finančních problémech klubu spekulovali fanoušci fotbalu už od zimy. Kvůli nezaplacení částky zřejmě padl i přestup rájeckého Hájka do Blanska. „Nechceme oslabit Rájec o klíčového hráče,“ komentoval tehdy pro Blanenský Deník průtahy přestupu Linkenseder. Trenér Rájce-Jestřebí Jiří Záleský to považuje za svérázný druh humoru. „Jednání s Blanskem ztroskotala na nesplnění podmínek. Nesložili peníze, přestože jsme se domlouvali asi na desetkrát,“ uvedl Záleský.

Blansko čeká v sobotu derby s Boskovicemi. Jméno nového trenéra, který má fotbalisty dovést do konce sezony, zná zřejmě jen prezident klubu. Dnes by ho měl představit hráčům. „Bylo to dobře rozehrané, je to škoda. Myslím, že by se měl někdo chytit za nos,“ uzavírá Slanina.

Jan Charvát, Hynek Skoták