Jeho největší trenérské úspěchy jsou spojeny s Blanskem, z krajského přeboru dostal tým až do třetí ligy. Trénoval také divizní Třebíč, poslední sezonu vedl Moravskou Slavii, se kterou oslavil postup z I. A třídy do krajského přeboru. Jako hráč začínal v Adamově, hrál v Blansku, v Českých Budějovicích, zažil i profesionální angažmá v druholigových Slušovicích, končil v krajském přeboru v Bohunicích.

Proč končíte v Moravské Slavii, se kterou jste vybojoval postup do krajského přeboru, a jdete do Ráječka, které hraje tu samou soutěž?

Kdybych se rozhodoval jen po sportovní stránce, asi bych zůstal, ale byly tam i jiné důvody.

Jaké?

Domluvili jsme se s vedením Ráječka na tom, že chceme mít z Olympie nejlepší klub na Blanensku. To je cíl, realita je druhá věc, samozřejmě se to nemusí povést, ale určitě je to výzva. Rozhodovalo i to, že se rád vrátím na Blanensko, a pak ještě soukromé důvody.

Nejlepší klub z Blanenska je po sportovní stránce Blansko, které hraje divizi. Tam jste také trénoval…

Když jsem přišel do Blanska, hrálo krajský přebor, divizi hrály Boskovice, Rájec. Jak říkám, chceme se pokusit dostat Ráječko nahoru, ale vím, že se to nemusí povést.

Trenérský vrchol byla pro vás MSFL s Blanskem, nebo si myslíte, že se ještě podíváte do vyšší soutěže?

Po trenérské stránce to byl asi můj vrchol. Dřív jsem si představoval, že se podívám třeba do druhé ligy, ale bohužel to funguje tak, že můžete dělat maximum a mít úspěchy, ale o nové trenéry z nižších soutěží není zájem. Prostě se tam bez známostí nedostanete. To nemluvím jen o sobě, ale obecně.

Znáte současný tým Olympie?

Přiznám se, že ne. Některé hráče trochu znám, některé vůbec, ale poslední dobou jsem byl vytížený, v Moravské Slavii byl jasný cíl postoupit.

Kdy nastoupíte?

Až od letní přestávky, půjdu se podívat už na poslední domácí zápas, ale sezonu ještě dokončím v Brně.

Přivedete si i svého asistenta?

Letní přestávka je hrozně krátká, takže to bude hektické, dohodli jsme se, že asistentem zatím zůstane pan Škaroupka, který zná klub přeci jen lépe než já.

Cíl je tedy postup do divize?

Vize je vyhrát krajský přebor, co bude pak, nevím. Ale bude to určitě těžké a nemusí se to povést, soutěž bude kvalitní, z divize sestoupí dva týmy, může se stát, že půjdou oba do Jihomoravského kraje, jsou tam i další kvalitní celky, třeba Moravská Slavia, si myslím, bude určitě do pátého místa.

V Moravské Slavii jste měl kvalitní podmínky i hráče…

Nemyslím si, že by se tam hráči měli nějak světově, filozofie byla, co si uhrajete, to máte, tedy systém odměn podle výsledků. A byla tam velice dobrá spolupráce s panem Danihelkou, který dokázal přivést některé hráče, které znal z Bystrce.

Pokud se nepletu, na Morendě nechodí žádné velké davy fanoušků. Ráječko má výbornou diváckou základnu, fanoušci ženou hráče vpřed, tomu odpovídá i bilance Olympie, doma je druhým nejlepším týmem a v domácích zápasech také nastřílela nejvíc branek ze všech týmů. Ale má to i druhou stránku…

Já vím, když se vyhrává, vynášejí vás do nebes, když se prohrává, posílají vás do pekla. Ale to k fotbalu patří. Moravská Slavia nemá žádné divácké zázemí, jen skalní fandy. Což je škoda, stadion je krásný a hlavně v jarní části bych řekl, že jsme hráli pěkný fotbal. Je to asi tím, že v Brně je klubů hodně a diváci jsou možná přesycení. Bude to změna, se kterou počítám.