Krátce po zápase se Šardicemi jste vedení klubu řekl, že jako trenér končíte. Co vás k tomu rozhodnutí vedlo?
Předně jsem se utvrdil v tom, že v současné době už nemám týmu co dát. Chyběl nám hlad po vítězství, který jsem znal ze sezon, kdy se postupovalo. A já to nedokázal změnit a kluky probudit.

V klubu jste mimo trenéra šéfoval i sportovnímu úseku. To muselo být časově náročné …
I to bylo jedním z důvodů proč, jsem se rozhodl z pozice trenéra odstoupit. Asi bych se z toho všeho zbláznil. Tři roky jsem pro klub intenzivně pracoval samozřejmě při zaměstnání. Už to nešlo moc skloubit a mně začaly docházet síly. Pořád častěji jsem se ptal, jestli to mám zapotřebí.

Řada lidí si teď ale řekne, proč jste neskončil už po loňské sezoně a odcházíte teď od rozdělané práce a po první porážce?
Ve fotbale je změna trenéra přece normální věc. Ale spoustě lidí to nemá cenu vysvětlovat. Já si po sezoně promluvit s hráči a cítil jsem, že mají chuť se opět porvat o postup do ligy. Jenže v přípravě to nějak vyprchalo a první zápas mě jenom utvrdil v tom, že je čas na změnu a tým potřebuje nový impuls. Já už jsem okoukaný.

Místo vás přichází do týmu bývalý kouč třetiligové Bystrce Zbyněk Zbořil…
Myslím, že je to pro klub dobrá volba. Zbyněk je kvalitní trenér a ve všech předchozích angažmá si u hráčů získal respekt.