Zimní příprava vrcholí, ale podle prořídlých sestav to vypadá, že spíš pro viry a bacily než pro fotbalisty. Problémy mají i v divizi, natož v nižších soutěžích, kde hráči často tréninky tolik nehrotí. Z týmů z nižších krajských tříd měly o víkendu nejsilnějšího soupeře Jedovnice. Po Boskovicích změřily síly i s druhým zástupcem krajského přeboru, Ráječkem. I tentokrát Jedovničtí statečně vzdorovali a začali nadějně, ale po přestávce se válec Olympie rozjel naplno a Jedovnice prohrály 5:1.

Fotbalisté Vilémovic už jsou bez Grosse, který zamířil do Ostrova, a bez Jiřího Vorlického staršího, který už hraje v Kunštátě. O víkendu je čekalo místo přípravného zápasu soustředění v Baldovci. „Byli jsme tam od pátku do neděle a jeli jsme v podstatě v plné sestavě s osmnácti hráči," popsal hospodář TJ Vilémovice Milan Kučera. V neděli hrají Vilémovice s dorostem Blanska na VUT Brno.

Lipovec se utkal v Boskovicích s Kunštátem a podobně jako další týmy měl problémy se sestavou. „Máme nemocné a zraněné hráče, do toho ještě byli někteří pryč, takže jsme jeli v deseti a museli jsme si půjčit jednoho hráče z Kunštátu," vysvětlil starosta SK Sokol Lipovec Vojtěch Zouhar.

Lipovec ze začátku držel s Kunštátem krok, bylo to 1:1, poločas už soupeř z vyšší soutěže vyhrál 3:1. Po přestávce se projevila i větší zkušenost a Kunštát nasázel Lipovci ještě tři branky. „Neděláme z těchto výsledků nějaké velké závěry, rozhodující pro nás budou poslední tři týdny přípravy před začátkem sezony, kdy už bychom měli být v silnější sestavě," uvědomuje si Zouhar. Jeho tým hraje v sobotu od 13.30 v areálu VUT Brno s Žebětínem.

Rájec-Jestřebí se v dalším přípravném zápase utkal v Boskovicích s Letovicemi. Ty jsou po podzimu desáté v okresním přeboru, Rájec čeká tuhý boj o udržení I. B třídy. Ráječtí začali aktivněji a šli brzo do vedení, jenže Letovice vzápětí srovnaly. Drama z toho ovšem nebylo, Rájec vyhrál poločas 4:1 a celý zápas 7:1, splnil tak úlohu favorita. „Bylo to celkem jednoznačné, oni se ze začátku drželi, ale postupně jsme měli převahu," podotkl k utkání trenér Rájce-Jestřebí Radek Sedláček. V sobotu hrají Ráječtí s Doubravicí.

Černá Hora měla hrát o víkendu s dorostem Blanska. „Blansko zápas kvůli marodce zrušilo, takže hrajeme až v sobotu s Olomučany," potvrdil Květoslav Kopecký z vedení černohorského fotbalu. Zápas se hraje od 15.30 v areálu VUT, poté nastoupí Kunštát proti Medlánkám.

fotbal příprava

Rájec-Jestřebí–Letovice 7:1 (4:1)

Ráječko–Jedovnice 5:1 (1:1)

Kunštát–Lipovec 6:1 (3:1)

další zápasy

so 5. 3.

Žebětín–Lipovec (VUT Brno, 13.30)

Černá Hora–Olomučany (VUT Brno, 15.30)

Rájec-Jestřebí–Doubravice (UT Boskovice, 14.00)

Jedovnice–Vysočany (UT Boskovice, 17.30)

Medlánky–Kunštát (VUT Brno, 17.30)

ne 6. 3.

Vilémovice–Blansko dorost (VUT Brno, 15.30)