Blanenský trenér Zbyněk Zbořil byl zejména s první půlkou utkání spokojený, jeho svěřenci hráli s prvním celkem tabulky třetí ligy vyrovnanou partii. Ve druhé polovině je však o cennou remízu připravila nařízená penalta, při které Radoslav Juřátek ukázal, jak s takovou šancí správně naložit. „Věřil jsem si, ale špatně jsem míč trefil. Neproměněná penalta nás srazila dolů. Soupeře jejich využitá nakopla,“ uznal neúspěšný exekutor Kolařík.

Nicméně on i trenér viděli situaci, jež předcházela penaltě na druhé straně, jinak, než rozhodčí. „Nejsem zvyklý brečet, ale vůči klukům mě to mrzí. Šlo o obyčejný souboj, kterých je za zápas několik. Nemáme tým na to, abychom Uničov přehrávali, ale takhle rozhodnout o výsledku mi nepřijde důstojné. Je to ukázka našeho fotbalu,“ podotkl lodivod blanenského celku.

Ve zbytku utkání už Blansko skórovat nedokázalo, když se mu druhý poločas nepovedl podle představ. „V úvodu jsme měli víc ze hry, v druhém poločase už nás Uničov přehrával a byl lepší. Snad nám příště pomůže i štěstí, které zatím nemáme,“ posteskl si Zbořil.

Nyní je před fotbalisty Blanska pravděpodobně rozhodující trojboj v úsilí zachránit účast ve třetí lize i pro příští sezonu. V sobotu doma přivítají Kroměříž, o týden později hrají v Třebíči a třetí víkend v pořadí hostí HFK Olomouc. Na podzim s těmito soupeři získali jediný bod, nyní potřebují alespoň o šest víc. „Rozhodne produktivita, kterou zatím máme velmi slabou. Herně jsme v úvodních dvou kolech jara obstáli, teď musíme přidat využití šancí, které si vytváříme. Nerozhodné stavy v těchto duelech pro nás nic neřeší, musíme hru otevřít a jít pro vítězství,“ vyhlásil Zbořil útok na tři výhry.

Avšak připomíná, že na své hráče nevytváří žádný tlak, který by jim svazoval nohy. „Ostatní týmy asi víc posílily, ale klukům dám co nejvíc informací a pokusíme se zápasy urvat,“ dodal.

ADAM HAVEL