Rájec v minulém kole prohrál doma s hratelnými Ivančicemi, Ráječko zase venku s Moravským Krumlovem. Výhrou v posledním Zbýšově mlže pomoci i Rájci.

Poslední šanci na tříbodový zisk má na podzim i Rájec. A znovu má přijatelného soupeře. Otázkou je, kolik dá trenér Záleský dohromady hráčů. V minulém kole si na poslední chvíli půjčil na dva zápasy gólmana Karla Vorla ze Slatiny. Ten sice chytal spolehlivě, jenže ve druhém poločase byl vyloučen a jeho angažmá v Rájci skončilo. „Je to tak, ale přesto nám pomohl. V neděli už bude k dispozici druhý gólman Klíma,“ říká kouč Rájce-Jestřebí Jiří Záleský. Ten ovšem nemůže výkonnostně zcela nahradit jedničku Němečka, který má zlomenou ruku.

Ve druhém kole prohrál Rájec v Novosedlech těsně 0:1 a podle Záleského kvůli vlastní neschopnosti. „Ten zápas jsme měli jasně vyhrát. Ale i soupeř se divil, že netrefíme z metru prázdnou bránu,“ vzpomněl na první měření sil rájecký kouč. Teď by potřeboval hlavně jedenáct zdravých hráčů. „V minulých zápasech nastoupili i hráči nemocní a bez tréninku, uvidíme, jak se sejdeme, dopředu nemůžu nic říct,“ objasňuje Záleský složitou situaci. Výhru by potřeboval jako sůl, od posledního Zbýšova už jeho tým dělí pouhé dva body.

Ráječko jede jako papírový favorit právě do posledního Zbýšova. Svěřenci kouče Zapletala dokážou bodovat i s nejsilnějšími soupeři a také prohrát s outsiderem, jako už mnohokrát dokázali. Zbýšov je nevypočitatelný, solidně totiž posílil a v minulém kole konečně vyhrál v Rajhradě. „Zbýšov se v Rajhradě rozstřílel, určitě to bude těžké. Už v minulých utkáních byl o na klucích vidět, že jsou na konci podzimní části sezony unavení. Přesto věřím, že zabojujeme a z posledního zápasu bod dovezeme,“ drží se při zemi trenér Olympie Lubomír Zapletal.

„Až v posledních kolech se nám podařilo dát sestavu do kupy. Štěstí jsme měli až teď. Už předchozí soupeři se ptali, jak můžeme být poslední,“ směje se zkušený hráč a místopředseda zbýšovského klubu Radek Rozsicska. Tým teď vede bývalý brankář Jaromír Piták a za každou cenu chce ode dna. „Hlavní změna se projevila v taktické přípravě na soupeře. Věřím, že teď už půjdeme v tabulce nahoru. Přes zimu snad přivedeme tři čtyři nové hráče,“ plánuje Rozsicska.

Oba zápasy začínají v neděli v půl druhé odpoledne. Blansko s Boskovicemi hrají už v sobotu.

VÍKENDOVÉ ZÁPASY

sobota 12. 11., 13:30
Blansko – IE Znojmo
Kuřim – Boskovice

neděle 13. 11.
Zbýšov – Ráječko
Rájec-Jestřebí – Novosedly