Úspěšnou šňůru fotbalistů Ráječka přestřihl Švancara. Olympia prohrála

Brno /FOTOGALERIE/ – Dlouhá šňůra bez porážky fotbalistů Olympie Ráječko skončila v Bohunicích. Přestřihl ji Petr Švancara. Úspěšná patnáctizápasová série vynesla Ráječko na druhé místo tabulky krajského přeboru. Domácí Tatran na medailové příčky útočí. Vzájemná partie tak nabídla dobrý fotbal. Rozhodl ji jediný gól, který dal domácí Petr Švancara těsně před přestávkou po výborné individuální akci.

6.5.2018

V utkání krajského přeboru fotbalistů porazil Tatran Bohunice (červené dresy) Olympii Ráječko 1:0 gólem Petra Švancary.Foto: Deník / Zdeněk Vlach

Fandové obou stran sice kvitovali fotbalové kvality soupeře, nicméně v prvním poločase měly navrch obrany před útoky. Poměrně dobře rozehrané akce končily jen centry před branky nebo málo nebezpečnými střelami z dálky. Tatran si udržoval mírnou územní převahu, Ráječko hrozilo rychlými brejky.

V době, kdy vše směřovalo k zasloužené bezgólové poločasové remíze, fotbal znova potvrdil, co pro mužstvo znamenají individuality. Švancara předvedl akci, za jakou mu tleskaly tribuny nejen na Zbrojovce v první lize. Převzal přihrávku na levé straně hřiště u rohu velkého vápna, dlouhou kličkou doprava si udělal prostor pro střelu a tu nasměroval milimetrově přesně po zemi k tyči po pravé ruce brankáře Karla Němečka. „Petr zase ukázal, že on je tím rozhodujícím článkem našeho týmu,“ upozornil po utkání trenér Bohunic Karel Jarůšek.

Druhý poločas už přinesl i zajímavé okamžiky v pokutových územích. Podle scénáře první půle jich víc bylo před Němečkem. Už po třech minutách udělali hosté chybu při rozehrávce na vlastní polovině a gólman Olympie zabránil navýšení skóre odvážným skokem pod nohy Jana Pavlíka.

Olympia evidentně myslela víc na srovnání skóre než řešení svých obranných úkolů. Ku své smůle zase doplácela na neúčinnou koncovku. Asi nejblíže ke srovnání stavu byl v pětašedesáté minutě Jan Horák, jenže svůj volej z dobré pozice blízko branky poslal nad břevno. „V poli jsme hráli celý zápas dobře. V první půlce jsme ale dostali gól po jedné ze dvou chyb naší obrany. Do jejich velkého vápna jsme se moc nedostávali, tam nám chybí důraz, přesnější přihrávka a možná i klid v té finální fázi,“ potvrdil největší problém hry Olympie její trenér Pavel Helán.

Bohuničtí tak dovedli zápas do vítězného konce. Podle zbrojováckého mistra republiky z roku 1978 Jarůška zaslouženě, protože měli víc šancí. „Asi jsme o ten jeden gól byli lepší, protože jsme měli víc příležitostí než Ráječko. To nehrálo špatně, ale myslím si, že do nějakých větších šancí se nedostalo,“ komentoval výsledek trenér Tatranu.

Hosty ukončení úspěšné série sice mrzelo, ale pro smutek nemají důvod. Jejich pozice ve vedoucím kvartetu krajského přeboru je stále pevná. „Moc to neprožívám. Pro mě to bylo jen osm zápasů, jsem tu od ledna. Jednou to muselo přijít. Prostě je to sport, prohry k němu patří. A myslím si, že jsme prohráli čestně, že to nebyl odevzdaný výkon. Bohunice mají fotbalově vyspělý tým s několika hráči z vyšších soutěží. A my jsme určitě horší nebyli,“ zdůraznil Helán.

Tatran Bohunice – Olympia Ráječko 1:0
Poločas: 1:0. Branka: 40. Švancara. Rozhodčí: Urbánek – Pátek, Malimánek. DS: Linhart. ŽK: Sedlák (Ráj.). Diváků: 220.

Bohunice:Doležal – Čermák, Král, Masařík, Musil – Pavlík (84. Hanusek), Ullmann, Lacko, Mach – Burčík, Švancara (90. Bachdasaryan). Trenér: Karel Jarůšek.

Ráječko:Němeček – Zeman, Sedlák, Sedláček, Lidmila – Horák (83. Mizerniuc), Gremmel, Horáček (85. Sychra), R. Keprt (66. Pernica) – Voda, D. Keprt. Trenér: Pavel Helán.

Autor: Zdeněk Vlach

6.5.2018 VSTUP DO DISKUSE

SERVIS

Výroba - Výroba Strojírenští kovodělníci 90 Kč

Strojírenští kovodělníci kovodělník. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 90 kč, mzda max. 110 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Vyučení v oboru nebo příbuzném oboru, praxe vítána., Mzda 90-110 Kč/hod., Osobní kontakt po telefonické domluvě Ing. Kubín tel. 516 467 518 nebo 606 705 583.. Pracoviště: Benedio s.r.o., 679 53 Benešov u Boskovic. Informace: Ladislav Kubín, +420 516 467 518,606 705 583.

Řemeslné práce - Řemeslné práce Švadlena 16 000 Kč

Švadleny, šičky, vyšívači a pracovníci v příbuzných oborech švadlena, práce v šicí dílně. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 16000 kč, mzda max. 20000 kč. Volných pracovních míst: 4. Poznámka: Pracoviště: Benešov 71, 679 53 Benešov u Boskovic., Práce v šicí dílně, výroba ortopedických pomůcek., Zaměstnanecké výhody: příspěvek na dopravu, penzijní připojištění, 13. plat., Kontakt možný telefonicky, mailem nebo osobně v době 8-14 hod na adrese Benešov 71.. Pracoviště: Handicap, a.s., 679 53 Benešov u Boskovic. Informace: Miloš Nerad, +420 602 590 876.

Výroba - Výroba Pomocní dělníci ve výrobě 110 Kč

Pomocní dělníci ve výrobě brigáda: VÝROBNĚ-MONTÁŽNÍ PRACOVNÍK Al fasád, oken a dveří. Požadované vzdělání: bez vzdělání. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 110 kč. Volných pracovních míst: 5. Poznámka: Práce nejprve na dohodu., Požadavky:, - manuální zručnost, týmová spolupráce, odpovědnost za odvedenou práci, - čtení technické (výrobní) dokumentace, - řidičský průkaz skupiny B výhodou, Nabídka:, - jednosměnný provoz, - práce v čistém prostředí, - po zapracování možnost na HPP. Pracoviště: Alu, a.s., U Lihovaru, č.p. 577, 679 21 Černá Hora. Informace: Tomáš Kupka, +420 516 414 921.

Výroba - Výroba Zámečníci strojů 90 Kč

Zámečníci strojů strojní zámečník - seřizovač. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 90 kč, mzda max. 120 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Mzda dle praxe 90-120 Kč., Osobní kontakt po telefonické domluvě Ing. Kubín tel. 516 467 518 nebo 606 705 583.. Pracoviště: Benedio s.r.o., 679 53 Benešov u Boskovic. Informace: Ladislav Kubín, +420 516 467 518,606 705 583.

Legendární civilizace, říše a kultury starověkého a středověkého světa přibližuje výstava na valtickém zámku Poklady dávných civilizací.
19

Zlatá koruna, vikingský náhrdelník. Vzácné poklady zavedou do počátků civilizací

Festival Bambifest pobavil děti i dospělé. V Blansku se konal už pošesté.
27

Bambifest: masáž srdce za pomoci hudby z Hvězdných válek a ochutnávka cvrčků

Novorozená miminka Blanenska 20. týdne 2018

Blanensko - Novorozená miminka 20. týdne 2018. Celá redakce přeje novorozeným miminkům vše nejlepší do začínajícího života.

Konkurz na střelce pokračuje. Blanenští fotbalisté prohráli se Žďárem 0:2

Žďár nad Sázavou - Od úspěšné kanonády v Šumperku 3:0 se fotbalovým střelcům Blanska nedaří. Ve Žďáru nad Sázavou mohli při lepší koncovce i bodovat.

Hodonín zažívá bolestivý přerod. Některé služby proto ovládli pružní cizinci

Hodonínsko - V Hodoníně a okolí doznívají pracovní návyky z továren či hornictví. Přechod na některé služby tak mnohem lépe zvládají cizinci.

Kapacita parkoviště nestačí. U Salmova mlýna postaví nové pro 72 aut

Blanensko, Vyškovsko /FOTO/ – Baseballový stadion, workoutové hřiště, ovál pro bruslaře, cyklisty a běžce. Odpoledne a o víkendech je v této části blanenského Sportovního ostrova Ludvíka Daňka rušno. A kapacita malého parkoviště u baseballového stadionu nestačí.