Boskovice přivítaly Svitavy, jenže měly problémy se sestavou. „Bohužel šest kluků mělo střevní virózu a nemohli nastoupit, takže jsme museli povolat i hráče, kteří za nás na jaře hrát nebudou," vysvětloval trenér Lukáš Martínek.

Na hřiště tak musel i trenér Jan Havlíček, o branky se podělili Kamil Janíček a Jan Koudelka. Koudelka přitom už zkouší štěstí v Blansku. „Koudelka je v řešení, osobně to vidím tak, že by na sedmdesát procent mohl hrát v Blansku, ale jak říkám, to je v jednání," komentuje to Martínek.

On sám oslabí na jaře tým, spolu s Ondřejem Václavkem odchází do Rakouska. Přijít by měl právě Kamil Janíček a někteří další hráči. Další zápas hrají Boskovičtí v sobotu s Kunštátem. Utkání otevře tradiční boskovický zimní turnaj Artézia Cup.

Blansko v Brně odehrálo zápas s Čechií Zastávka, která je po podzimu třetí ve skupině I. B třídy. Kromě povinného vítězství bylo pro trenéra hlavní vyzkoušet si v praxi nové tváře. V obraně zkušeného Petra Čoupka, v záloze Jaroslava Kubce a v útoku Jana Koudelky.

A nejlepší střelec 1. ligy malé kopané a na podzim posila Boskovic Koudelka ukázal, že je mu jedno, kde střílí branky. Zastávce dal dvě a v útoku se výborně doplňoval s Janem Trtílkem. „Vůbec to nevypadalo, že spolu hrají poprvé," pochvaloval si blanenský trenér Jiří Hajský.

Dvě branky dal i Trtílek a Nečas, jednu Horáček. „Chtěli jsme vidět nové hráče, já myslím, že udělali dobrý dojem. Víc nám ale řeknou další zápasy," myslí si blanenský kouč. Za Blansko nastoupil i navrátilec Šplíchal.

Blansko potřebuje zacelit mezery po návratech Mašky do Ráječka a Ullmanna do Zbrojovky a odchodech dalších hráčů. Blanenské hráče čeká série přípravných zápasů na umělé trávě v Brně, tento týden hrají dokonce dva. Už dnes od šesti večer s Kohoutovicemi, v neděli v půl druhé odpoledne s Kuřimí. „Nemáme moc tréninkových možností, řešíme to přípravnými zápasy," poukazuje trenér Hajský na podmínky, které jeho týmu v Blansku dovolují řešit spíš kondici.

Tréninky jsou třikrát týdně. „Je to lepší než vloni, ale nemůžu říct, že bych byl s účastí úplně spokojený," komentuje zapojení hráčů Hajský s tím, že je lepší se sejít třikrát týdně ve více lidech než čtyřikrát v šesti hráčích.

Intenzívnější přípravu než divizní Blansko, má Olympia Ráječko. Tréninky čtyřikrát týdně, účast většiny hráčů a pořádný dril. Hráči absolvovali minulý týden soustředění, za které by se nemuseli stydět ani v první lize. Od čtvrtka do úterý, z toho čtyři dny dvoufázové tréninky. „Zkusili jsme to trochu jinak," komentuje to trenér Jiří Škaroupka. Do Olympie zamířili z Blanska Maška a Daněk.

První utkání hraje Ráječko v sobotu na Zimním turnaji v Líšni proti Moravské Slavii Brno. „Kádr je usazený, žádné velké změny neplánujeme," říká Škaroupka. Pokud nasazením hráčům Olympie vydrží, nastoupí do jara sehraní a se slušnou kondicí.

O víkendu začíná v Boskovicích Artézia Cup, kde zahájí sérii zimních zápasů Kunštát utkáním s Boskovicemi. Odchod do Rakouska ohlásil nejlepší střelec Kunštátu Ondřej Španěl. „Španěl nás překvapil, ale je to jeho volba, my se s tím musíme nějak vyrovnat. Moc změn nebude, vrací se Šafařík, který pomáhal svému mateřskému klubu, Olešnici, měl by přijít dorostenec Doležel z Boskovic," vypočítává kunštátský trenér Petr Loukota.

Za Španěla žádnou speciální náhradu nehledají. „Ne, do útoku nikoho místo Španěla neplánujeme. Uvidíme, jak to s ním bude po půl roce v Rakousku. Bude to bez něj těžké, on je atypický fotbalista, nemá moc pohybu, a když se dostane do šance, tak ji chladnokrevně proměňuje. Musíme se s tím nějak poprat," přemítá Loukota.

Další tým I. A třídy, Bořitov, zahajuje přípravu v sobotu ve dvě odpoledne na umělé trávě za Sokolovnou.

Odehrané zápasy:
Blansko – Zastávka 7:0 (4:0), 14. a 80. Koudelka, 23. a 27. Trtílek, 50. a 71. Nečas, 35. Horáček.
Boskovice – Svitavy 2:1 (1:1), Kamil Janíček, Jan Koudelka.

Další zápasy:
Blansko – Kohoutovice – st 29. 1., 18.00 (Brno)
Boskovice – Kunštát – O pohár města Boskovice, Artézia Cup – so 1. 2., 13.00
Ráječko – Moravská Slavia Brno – ZT Líšeň – so 1. 2., 13.00
Blansko – Kuřim – ne 2. 1., 13.30 (Brno)