Několik změn ale přece jen lze vidět. Kromě toho, že jsou oba o rok zkušenější, Zoubková se přesunula do Ráječka a Trtílek už s Blanskem hraje divizi. „Fotbalu bych se chtěl věnovat profesionálně," přeje si stejně jako před rokem nejlepší fotbalista z Blanenska.

Třiadvacet klubů se zapojilo do letošní ankety o nejlepší fotbalisty okresu za loňský rok, kterou pořádal Okresní fotbalový svaz Blansko. Slavnostní večer moderoval Oldřich Kovář a fotbalisté čelili jeho otázkám na tělo. Diváci se tak dozvěděli, má-li oceněný Lukáš Vorlický za vzor svého otce, jestli bude mít Jan Sehnal dalšího potomka, zda se chystá oženit Jakub Tenora a další pikantnosti.

Zábavu zajistila v mexickém stylu kapela Espuelas a tanečnice z klubu Tancini Boskovice. Zpestřením byla vzpěračská ukázka boskovického Petra Marečka, který přímo v sále předvedl, jak dostává nad hlavu činky o dost těžší, než je sám. Po něm se to snažili zopakovat i ocenění fotbalisté, naštěstí jim moderátor povolil týmovou práci.

Od zpovídaných hráčů se diváci dozvěděli i zajímavé informace. Třeba tu o odchodu nejlepšího kunštátského střelce. „Odcházím hrát do Rakouska, ale doufám, že časem se zas vrátím do Kunštátu zpátky," potvrdil Ondřej Španěl, který se dostal na třetí místo nejlepší jedenáctky. Druhý Martin Sehnal nedorazil, zástupce Olympie Ráječko Marcel Mokrý ovšem pobavil přítomné zdůvodněním absence útočníka nasazením v tréninku.

Pořadatelé vyhlásili i nejlepšího rozhodčího, cenu obhájil z loňska Miroslav Nejezchleb, i trenéra. Tím se stal Radek Sedláček, který provedl podzimem bez prohry fotbalisty Rájce-Jestřebí. „Hlava by ještě chtěla, ale nohy už tak neposlouchají, takže jsem soudný, teď je to na těch mladších, aby ukázali, co v nich je," odpověděl na otázku, jestli nemá chuť občas vběhnout na hřiště, když se týmu nedaří.

Mezi hosty nechyběli politici, ale ani zajímavé osobnosti z fotbalového světa. Kromě Tomáše Polácha, Rostislava Václavíčka nebo Karla Jarůška to byl i stříbrný medailista z Chile a devatenáctinásobný reprezentant Jiří Tichý. Osmdesátiletý hráč se představil ve výborné kondici. „Jsem rád, že jsem mohl hrát ligu až do 36 let. Moje výsledky možná znáte, nejvíc mě těší účast na mistrovství světa 1962 v Chile," pronesl na pódiu trojnásobný mistr ligy a uvedl Zdeňka Skřipského do síně slávy. „Je to pro mě obrovské překvapení a děkuji za ocenění mé práce. Popřál bych okresnímu fotbalu hodně úspěchů a hlavně hodně trenérů mládeže a hodně dětí ze škol, to si myslím, že momentálně trochu postrádáme," vzkázal při přebírání ocenění Zdeněk Skřipský.

Vrcholem večera a zároveň posledním bodem před tombolou a rautem bylo korunování nejlepší hráčky a hráče. Z loňska už to měli secvičené blanenský Jan Trtílek a kunštátská Kateřina Zoubková, která momentálně nastupuje za Ráječko. „Teď mě netrápí žádné zranění, musím to zaklepat. Studuji na vysoké škole pro rozhodčí, chtěl bych se věnovat fotbalu profesionálně, pokud by to nevyšlo, tak bych rád dělal rozhodčího, nebo bych chtěl aspoň zůstat ve sportu," přeje si vítěz ankety o nejlepšího fotbalistu Trtílek.

Zábava skončila, hráče teď čeká zimní příprava a jarní boje v jednotlivých soutěžích od divize až po ty nejnižší.