Ten předpokládá, že hosté jeho hráčům asi nebudou moc půjčovat míč, proto připravoval svůj tým na taktiku zabezpečené obrany s pokusy o rychlé brejky. „Soupeř je silný v kombinaci, my se budeme snažit ho přetlačit silou a snahou o jednoduchý přechod do útoku. Naše sestava se asi nezmění. Kádr je úzký, moc variant složení týmu není, ale alespoň jsou teď všichni hráči k dispozici,“ dodal Zbořil.

Béčko Slovácka tvoří výhradně mladí a pro klub perspektivní hráči. Jejich výkony proto mohou být kolísavé. Koneckonců vizitka z minulého kola napovídá, v čem je hlavní síla mužstva i kde je možná zranitelné. Zkušeným Kunovicím mladí Hradišťané nastříleli pět branek, ale také tři inkasovali.

Trenérem družstva je bývalý velký dříč prvoligového týmu, takže i v tomto směru se dá očekávat veliké nasazení. Roli favorita se nebrání, ale s připomínkou. „Nikdo vám zadarmo tři body nedá. Natož mužstvo, které se zachraňuje. Počítám s velmi těžkým zápasem, ale chceme potvrdit tři body z minulého kola,“ řekl Němčický.

Sdělil také, že přiveze velmi mladý tým. „Už od začátku dáváme příležitost i nejlepším dorostencům, takže někdo z nich určitě nastoupí i v Blansku,“ dodal kouč Slovácka.

FK Blansko – 1. FC Slovácko B

Sobota 29. dubna, 16.00 hodin, stadion v Údolní ulici.

Tabulka:

6. Slovácko B 22 8 9 5 34:27 33
16. Blansko 22 4 3 15 22:32 15
Na podzim: Slovácko B – Blansko 1:0 (0:0)