Zápas bude premiérou pro Tomáše Šenka, který převzal tým po Romanu Šindelkovi. Šenk už na lavičce Blanska působil v divizi i ve třetí lize jako asistent Petra Vašíčka. Má možná méně zkušeností než někteří jeho předchůdci, ale rozhodně mu neschází odvaha. Udělal totiž, co mělo udělat už několik trenérů před ním.

Zbavil se problémových hráčů, kteří čeřili atmosféru v kabině a přispívali k neshodám a odevzdaným utkáním. Nejtěžší na tom rozhodnutí totiž je to, že jde většinou o vynikající fotbalisty. „Možná toho budu litovat, ale doufám, že ne. Chci sázet na bojovnost a morálku,“ říká Šenk před prvním mistrovským zápasem.


V sobotu hrajete první zápas. Jak jste připraveni?
Já doufám, že dobře, i když to výsledkově nebylo ideální.

Nastoupil jste určitě s nějakou představou obměny kádru, vyšlo vám vedení vstříc? Jste spokojen s konečnou soupiskou?
Myslím, že se podařilo nahradit hráče, kteří odešli. Nepodařilo se pouze dojednat příchod Aleše Slaniny na post gólmanské jedničky, s tím jsme se museli nějak srovnat. Samozřejmě nahradit třeba Davida Bednáře není jednoduché.

Mám dojem, že jste se zbavil problémových hráčů. Chtělo to asi odvahu, jde většinou o kvalitní fotbalisty…
Nebylo to jednoduché, nemohl jsem se dívat na kamarádství. Nové posily možná nejsou fotbalově tak kvalitní, ale vím, že budou bojovat. A na tom bychom chtěli stavět, na bojovnosti a poctivém přístupu. Teď je v kabině úplně jiná atmosféra.

Bavíme se v souvislosti s napjatými vztahy v kabině a odchody o Němcovi, Zichovi nebo třeba Sehnalovi, který je sice vynikající fotbalista, ale ostatním může vadit, že moc netrénuje?
Libor Němec je velice zkušený fotbalista, co vím, tak měli problémy spolu s Honzou Zichem. Myslel jsem, že se to vyřeší po odchodu Zicha, který si představoval jiné podmínky. Ale nespravilo se to. Libora jsem pak nezařadil do osmnáctky vybraných hráčů, i když jsem o něj na začátku stál, a odešel do Černé Hory. S Martinem Sehnalem je to těžké. V pátek večer jsme se dohodli na sobotní zápas a v sobotu ráno to odvolal. Nebyl na něj spoleh a to určitě nepřispívá k dobré náladě v týmu. Nerad to říkám, ale jeho odchod mě nakonec až tolik nemrzí. V útoku máme Karáska a prosazuje se i Jelínek. Za Zicha máme adekvátní náhradu v Kolářovi, za což jsem moc rád. Opravdu si myslím, že je teď atmosféra v kabině zdravější.

Takže máte osmnáctku hráčů, z kterých budete dávat dohromady sestavu?
Ano. Stabilně chodí na tréninky čtrnáct patnáct hráčů, což je dobré. Hlavně je na nich vidět chuť a nasazení.

Můžete prozradit sestavu pro sobotní zápas?
Není to úplně na sto procent, ale asi takhle: Švancara, Bubeníček, Pokoj, Kolář, Šíp, Nečas, Hájek, Farník, Doležel, Karásek, Jelínek.

Jaké jsou podle vás reálné šance Blanska na záchranu? Asi jste viděl, jak posílily ostatní týmy…
Zrovna Napajedla moc neposílila, odešli jim dva hráči a dva přišli. Myslím, že podobně na tom bude i Konice, Uherský Brod a další týmy, které hrají o záchranu, finanční situace je asi všude podobná. Mě těší, že jsme porazili v přípravě Spartu Brno i Bystrc, s kterými bojujeme o záchranu, ukázalo se, že na ně máme. Já pevně věřím, že divizi udržíme. Pokud se nám podaří vyhrát úvodní zápas, určitě to bude pro hráče důležitý impuls.