„Máme omezenou sestavu, a taky aby to fungovalo ideálně, museli by hráči chodit na všechny tréninky," popisuje úskalí trénování v krajském přeboru. Ve středu čeká jeho tým atraktivní soupeř, divizní Ústí nad Orlicí.

Jak hodnotíte utkání s Kunštátem?

Snažíme se v téhle fázi přípravy vylepšit herní projev. V prvním poločase jsme měli některé dobré pasáže, kdy jsme soupeře přehrávali, ale také horší, kdy jsme kupili chybu na chybu. První půlku jsme vyhráli zaslouženě 1:0 a mohlo to být i víc.

Ve druhé ale Kunštát srovnal.

Já vždycky říkám, že je potřeba hrát devadesát minut, to jsme bohužel nedodrželi a druhý poločas už byl horší. Hlavně prvních patnáct minut. Pak už jsme se do zápasu nedostali a soupeř vyrovnal. Ta remíza je nakonec zasloužená.

Projevilo se nějak i střídání?

Do druhého poločasu jsem střídal Mička i Mašku a v útoku i v obraně to bylo poznat.

Překvapil vás Kunštát?

Vladan Horák je velice dobrý trenér, je mladý a plný elánu a kluci za ním jdou, snaží se s nimi pracovat. Myslím, že v Kunštátě to dělají dlouhodobě dobře, a přál bych jim postup do kraje, takové týmy by soutěži jedině prospěly.

Krystalizuje se už ideální sestava?

Hlavně pracujeme s omezeným počtem hráčů, také to bude záležet na tom, s jakým soupeřem budeme hrát. Máme čtrnáct vyrovnaných hráčů, rozhodovat bude hlavně aktuální forma.

Daří se vám hráčům vštípit vaše herní zásady?

Každý trenér se snaží o svůj rukopis, ale je to těžké, hráčů je pořád míň a tak tak stíhají tréninky. Aby to fungovalo, museli by všichni chodit na každý trénink, to se neděje. Takže výsledkem pak je nějaký kompromis.

S kým hrajete nejbližší přípravné utkání?

V sobotu s Ústím nad Orlicí, které hraje divizi C. To bude zatím nejkvalitnější soupeř. Zápasy s týmy z vyšších soutěží jsou určitě užitečné, je to zpestření a jde o přípravu, tak proč ne? Navíc si uděláme obrázek o úrovni české divize.