V případě, že by Rájec porazil Hulín a Židenice odvezly z Protivanova tři body, znamenala jakákoliv ztráta Boskovic sestup. Boskovice jako už po několikáté v letošní sezoně v důležitém zápase zkolabovaly. Třebíčský kanonýr Koníř je potupil hattrickem. Sestup hostů odvrátila až prohra Židenic v Protivanově.
Také Třebíč vedená bývalým blanenským koučem Petrem Vašíčkem hrála o setrvání v divizi. A byly to domácí, kteří od začátku vrhli všechny síly do útoku. Boskovicím jako by chyběla jiskra a elán. Nedůraznost boskovických hráčů poprvé využil po půlhodině hry Durda. Zatáhl míč do pokutového území a naservíroval míč zcela volnému Konířovi, který otevřel skóre. Uběhlo přesně dvanáct minut a Boskovice rázem prohrávaly tři branky. Obě branky si připsal Koníř. Nejprve po ruce Janíčka proměnil pokutový kop a vzápětí potrestal okno v hostující obraně.
Boskovice v první půli hrály odevzdaně, bez nasazení. Ve druhé půli sice hosté přidali na důraze, jenže na rozjetou Třebíč to nestačilo.
Domácí dobře bránili a nepustili Boskovice celý zápas do vážnější šance. Dvacet minut před závěrečným hvizdem přidal čtvrtou branku Durda.

Třebíč – Boskovice 4:0 (3:0), 28., 35(pk), 40. Koníř, 70. Durda.
Diváci:270.

Třebíč: Beer - Jedlička, Kopeček, Václavek Miloš, Křivánek, Vejmelka, Durda (72. Řezáč) Brabenec, Smažil - Koníř, Linhart.
Boskovice: Šmíd - Horák V. (84. Doležel), Martínek P., Janíček (45. Vorlický), Václavek O., - Preč (45. Müller), Ošlejšek, Vykoukal, Ducháček, Stříž - Havlíček.