„Vím, že trenér chtěl být výš, ale já chodím po zemi, prioritou je udržení soutěže, pokud bude něco navíc, budeme jedině rádi,“ říká Alois Ťoupek z bořitovského klu­bu.

Jste s podzimem spokojení? Mám pocit, že jste chtěli více bodů.
Herně to bylo určitě lepší než výsledkově. My jsme sice doma neprohráli, ale zbytečně jsme čtyřikrát remizovali.

To je pravda, z šesti domácích utkání máte dvě výhry a čtyři remízy. Ale vy jste vůbec měli divoké výsledky…
I. A je o dost kvalitnější než I. B. Rozhodně jsem nečekal, že to bude jako na houpačce. Ztratili jsme třeba zápas doma se Slovanem, kdy jsme vyhrávali 3:1 a soupeř hrál v deseti a nakonec to bylo 3:3. A zase jsme prohrávali s Dobšicemi 0:3 po dvaceti minutách a nakonec to byla remíza 5:5.

Čím to je, tým máte přece zkušený?
Odvíjí se to od dodržování taktiky a pokynů trenéra. Pokud se stane, že to neplní celý tým, pak jsou takové divoké výsledky.

Vyhráli jste pouze čtyřikrát,ale body jste brali hlavně těm nejlepším. Domácí remíza s Šaraticí, výhra s Jevišovicemi, to byly týmy v čele tabulky. A pak jste vyhráli dokonce ve vedoucích Vojkovicích. To vás tak dokážou namotivovat silní soupeři, nebo je to náhoda?
Já bych řekl, že to může být i tím, že nás ty týmy neznají a neví, co hrajeme. Možná nás i trochu podcenily. Máme vždycky výborný první poločas a po přestávce už je to horší. Třeba ve Vojkovicích jsme vyhráli, ale domácí si vytvořili ve druhé půlce obrovský tlak a my jsem to udrželi jen se štěstím.

Máte už jasno o změnách v týmu?
Ne, ještě ne, teď jsem byl šest týdnů mimo a teprve začneme jednat. Spoustě hráčů končí hostování.

Trenér Sýs zůstane?
Já nevidím důvod, proč by neměl, ale jak říkám ještě jsme to neřešili.

Střelcům I. A třídy kraluje s deseti góly Bezděk. Pro to jste ho původně myslím nebrali.
To je pravda, spolu s Jelínkem přišli z Blanska jako univerzálové v době, kdy jsme měli sedm zraněných. A ukázalo se, že to bylo ku prospěchu věci.

Vydrží u vás?
Uvidíme, jaká bude situace v Blansku, ale do jednání s hráči i s klubem určitě půjdeme.

Jaký máte program na zimní přípravu?
Přihlásili jsem se na zimní turnaj do Boskovic, který je kvalitně obsazený. Přípravu chceme zahájit zřejmě až tak začátkem února.

Některé kluby teď mají existenční problémy, například Rájec. Bořitovu zatím nějaký kolaps nehrozí?
Já nebudu nějak zkoumat Rájec, to mi nepřísluší, každopádně doba je složitá. My sázíme na dlouhodobou práci a zatím se nám to vyplácí. Nějak to funguje, i když se samozřejmě může stát cokoli.

Byl byste spokojený s devátým místem i na konci sezony?
Já už jsem to říkal. Jsem spíš umírněnější. Prioritou je zachránit se v soutěži. Určitě bych nechtěl skončit třináctý, což může být sestupové místo. Pak je potřeba si v létě sednout, rozebrat sezonu a dohodnout se, co dál.