V souboji dvou celků ohrožených sestupem má mírnou výhodu Rájec-Jestřebí. Na Židenice má náskok tří bodů a hraje doma. Trenér Záleský má však tradiční problémy se sestavou. „Je nás deset,“ říká lakonicky.

Rájec se po dvou jarních prohrách nebezpečně přiblížil sestupovému pásmu. V utkání s Židenicemi bude chybět Hájek, který má za vyloučení z minulého zápasu s Blanskem jednozápasový stop. Za Rájec stále nemůže hrát slovenská dvojice Giertl, Radkovský. „Giertl by měl nastoupit, zítra snad bude konečně vyřešen jeho přestup,“ říká trenér Záleský.

Zranění jsou Bílý, Gruber i Starý. Nateklý kotník má i Kamerunec Rossi. Ten má problémy i s vlastní hrou. „Rossi je kvalitní hráč, ale jeho aklimatizace je těžší, než jsme čekali. Nechodí si pro míče do stran a čeká na míč na nohy. Nemůže se však přizpůsobovat celý tým jednomu hráči,“ říká o něm Záleský. Vzhledem k prázdné lavičce Rossi zřejmě nastoupí.

Narozdíl od vysokých žďárských fotbalistů mají brněnští hráči menší výškový průměr. Podle trenéra Záleského to Rájci příliš nepomůže. „Čafka má kvalitní malé útočníky. S těmi si naše obrana moc neví rady,“ říká trenér.

Židenice potřebují body jako sůl. Na jaře zatím dvakrát remizovali a krčí se na předposledním místě před Hrušovany, které mají stejně bodů. „V Rájci půjde o šest bodů. Moc se nám nedaří, ale potřebujeme vyhrát,“ říká trenér Židenic Oldřich Janusicza. Záleského slova o nedostatku hráčů bere jako folklór. „To je pořád stejné, trenér Záleský vždycky říká, že nikoho nemá a najednou se to tam před zápasem vyrojí. Každé mužstvo má klíčové hráče. V Rájci mezi ně patří třeba Šmerda,“ myslí si Janusicza.