Sousedi v tabulce, desátý Pelhřimov a jedenácté Blansko, sehráli od začátku vyrovnané utkání. Domácí obrana na úvod stačila zablokovat výpadek hostujícího celku. Jakou formu si do batůžku na cestu do Blanska přibalil pelhřimovský brankář Moravec, prozkoumal Tomáš Zouhar. Po stahovačce ovšem nedokázal vystřelit s potřebnou razancí. Na malou výšku, pouhých 165 cm, doplatil v souboji před soupeřovou bránou Horáček. Balon mu pouze učesal krátký sestřih.

Ve 23. minutě zakombinovali Zouhar s Pospíšilem. Střelu druhého jmenovaného si vychutnal Moravec. Nepřesná přihrávka a špatné zpracování Presla před Juranovou svatyní byl dárek pro Daniela Krtka, který ale s díky odmítl. Přestřelil.

Ve 39. minutě natáhl ke střele ze střední vzdálenosti Benda. Místo pravého vinglu trefil břevno. Brána za Juranem se otřásla.

Na posledních pět minut druhého poločasu si balon pronajal Pelhřimov a zaměstnával Jurana, co to šlo. Ve 40. minutě domácí brankář reflektivně vyrazil Bendovu střelu a při další akci mu pomohl skluzem Gromský. Ve 45. minutě upřel hostům další šanci na gól rozhodčí, který k jejich nevoli zavelel k odchodu do kabin. Právě když měli kopat standartku.

Po poločase musel nuceně vystřídat zraněný Trtílek. Na jeho místo nastoupil Hansl. A začaly padat branky. 52. minuta patřila Zouharovi. Ze strany si naběhl k Moravcovi, aby mohl střelou po zemi rozvlnit síť.

Po nedůkladném úklidu Čížka v obraně dostal „námaz" Presl. Jeho střela nebyla přesná. V 71. minutě pomohl Juranovi na brankové čáře Müller. Dokázal vytlačit balon, který se odrazil za domácího brankáře. Projektil podobný tomu gólovému od Hansla Moravec vytáhl mimo tyče. K samostatnému náběhu se dostal Hepp. Než si rozmyslel co s míčem, stihla se obrana Pelhřimova stáhnout.

80. minuta bude v historii zápasu zapsaná jako druhá gólová. Opět se v hlavní roli ocitl Zouhar. Tentokrát jako centrující hráč. Nechal vyniknout Hansla, kterému poslal balon na hlavu ke vzdálenější tyči. Blansko jasně zatrhlo Pelhřimovu choutky na alespoň částečný bodový zisk ze zápasu.

„Po prvním gólu přišlo uklidnění, bylo to vyrovnané, hodně těžké utkání, ale vyhráli jsme. Takže jsme všichni spokojení," zhodnotil krátce, leč výstižně vedoucí blanenského mužstva František Fiala. „Myslím si, že hráli velice dobře, ale nám se podařilo je ubránit," pochvalovala si opora domácí obrany Josef Maška.

„Je to hodně špatné, protože jsme prohráli 2:0, ale zápas jsme měli pod kontrolou. Až na dvě chyby, neobsazení autů, z toho jsme dostali dva góly. Pořád se to opakuje. Nevím, co k tomu říct, protože ten zápas jsme měli vyhrát. Myslím si, že jsme byli lepší mužstvo. Ale na to se nehraje," povzdechl si trenér Pelhřimova Mitas.

Díky ubojovanému vítězství se svěřenci trenéra Hajského dostali v tabulce divize D před soupeře. Ve třinácti zápasech nasbírali 17 bodů. Příští utkání sehrají na hřišti SFK Vrchoviny.

FK Blansko – FK Pelhřimov 2:0 (0:0)

Branky: 52. Zouhar, 80. Hansl

Blansko: Juran – Maška, Müller, Gromský, Buchta – Zouhar, Pospíšil, Nečas (46. Hepp), Presl, Horáček,  – Trtílek (49. Hansl)

Pelhřimov: Moravec – Čížek, Naniáš, Klofáč (78. Vacek), Mádl – Niederle, Sládok (46. Kmoch), Bartoň, Liška (67. Homolka) – Benda, Krtek

Diváci: 200

IVETA BORKOVÁ