Boskovičtí vsadili na sobotní termín, takže je nepodpořily případné posily z Prostějova. S Kunštátem měli štěstí a na střídačce číhal připravený Koudelka, který by mohl zápas rozhodnout i v případě, že by Kunštátští hráli v plném počtu. S Líšní to byl od začátku koncentrovaný výkon. Trenéři moc dobře věděli, jaký tým přijede. Talentovaní, rychlí, ale mladí hráči, většině z nich je méně než 22 let. Proto Boskovice vsadily na zodpovědnou hru, přesnou kombinaci a rychlé útoky. Líšeň sice předvedla bleskové brejky, ale končily buď na nepřesné střele, nebo na zásahu domácí obrany.

V 7. minutě Martínek posunul míč Fadrnému, ten si chladnokrevně poradil s gólmanem a vstřelil první branku domácích. Na druhé straně se k zakončení nad bránu dostal po brejku obránce Matoušek. Pak si gólman Michal Čech poradil s tvrdou střelou Radka, zakončení Ovsepjana zase chyběla přesnost. V 31. minutě už Čech nestačil při další rychlé kombinační akci hostů na zakončení Bohuslava Radka.

Líšeň si postupně získávala územní převahu, trpělivě kombinovala po celé šířce hřiště a rychlonozí hráči vyčkávali na okna v pečlivé domácí obraně. „Druhá půlka prvního poločasu byla katastrofální, nedostali jsme se k ničemu. Proto jsme se v kabině dohodli, že změníme taktiku a vlétneme na ně," vysvětlil hrající trenér Boskovic Lukáš Martínek.

A vyšlo to. Rychlí mladíci totiž také dělali chyby. Projevilo se to na začátku druhého poločasu, který se Boskovicím povedl nad očekávání. Branky Koláře a Minaříka v rozmezí dvou minut rozhodly zápas. Iniciativa přešla na hostující tým, naopak Boskovice mohly číhat na jeho chyby. Líšeňský gólman Zádrapa ale předváděl své kvality a nehodlal za svá záda pustit další gól.

Pořádné drama přinesl závěr zápasu. V 88. minutě Široký snížil na 3:2 a vyzval spoluhráče k náporu. Líšeň B má devět remíz, to je nejvíc ze všech týmů, hrozilo, že v Boskovicích urve desátou. Ovšem v poslední minutě ukončil její naděje Fadrný. Byl to jeho zápas a jeho branka na konečných 4:2. „Líšeň byla asi nejfotbalovější tým, hráli dobře jako celek. Naštěstí dělali i chyby," popsal po zápase Martin Fadrný. Boskovicím odvážná taktika ve druhé půlce vyšla. „Bylo to trochu riziko, ale zvládli jsme to, všichni to odpracovali na sto procent," pochvaloval si Martínek.

Líšeň si tak do Boskovic přijela pro první porážku v letošní sezoně. „První poločas byl vyrovnaný, domácí hráli od půlky, dali první branku. My jsme měli více ze hry a postupně jsme měli navrch a vyrovnali jsme. Na začátku druhého poločasu nás bohužel zlomily dvě individuální chyby, po kterých Boskovice zvýšily na 3:1. Pak už to bylo složité, soupeř má mnohem zkušenější tým," hodnotil utkání trenér Maša.

A právě zkušenost jeho tým porazila. „Rozhodly chyby v defenzívě, to nás většinu sezony tolik netrápilo, spíš jsme měli problém s proměňováním šancí, ale do nich nás moc Boskovice nepouštěly," podotkl.

Pokud Boskovice potvrdí sobotní výkon i v zápasech se slabšími soupeři, zaslouží si postup do krajského přeboru. Ulehčují jim to i další mužstva, Kunštát zaváhal doma se Slatinou, Slovan Brno dokonce prohrál třikrát za sebou.

I. A, sk. A

FC Boskovice – SK Líšeň B 4:2 (1:1)

7. a 90. Fadrný, 47. Kolář, 49. Minařík – 32. Radek, 88. Široký.