Zápasy v týdnu bývají pro týmy na úrovni krajských soutěží problém, většinou se nedaří poskládat kompletní soupisku, zapojují se náhradníci. Hráči ze základní sestavy chyběli na obou stranách, Ráječko muselo nastoupit bez kanonýra Martina Sehnala. „Chtěli jsme začít trochu jinak než naposledy v Novosedlech, kde jsme dostali gól v první minutě," přál si sportovní manažer Olympie Marek Bláha. A Ráječko začalo přesně opačně. V první minutě vedlo po povedené akci a střele z úhlu Mička.

Hostům nezbývalo nic jiného, než vrhnout síly do útoku. „Bylo jasné, že 1:0 to neskončí," podotkl Bláha. A vývoj hry mu dával za pravdu, šance byly na obou stranách, hosté mohli klidně srovnat. Ale to by musel kapitán Čožík proměnit tutovku. Při jedné střele zachránila domácí tyčka, v dalších situacích zase zasahoval gólman Bednář. Další branka už do poločasu nepadla a Ivančice se o přestávce nachystaly k útoku. „V kabině jsme si řekli, že na ně vlétnem a místo toho dostaneme v 47. minutě druhý gól, to je pak těžké v Ráječku dotahovat," zlobil se hostující trenér Tomáš Kovanda. Branka Kuldana spoluhráče uklidnila, ale hosté pokračovali v aktivním běhavém fotbalu. V 66. minutě Bednářovi vyklouznul míč z rukavic a jen těsně minul bránu. V 69. minutě se pak domácí hráči i diváci dožadovali červené karty pro Jakuba Holého, který fauloval Jakuba Tenoru, hostující obránce ovšem viděl jen žlutou stejně jako protestující Neděla.

V 72. minutě mířil těsně nad roh domácí brány Jacko, do zakončení se pak tlačili i domácí. Zápas měl slušné tempo, hráči Ráječka nebetonovali dvougólové vedení, ale aktivně napadali i v poslední desetiminutovce protihráče i na jejich polovině. Stejně tak Ivančice se až do poslední minuty hnaly za gólem.

V 84. minutě proletěl míč vápnem Ráječka, nikdo z Ivančic jej ovšem netrefil. V 89. minutě Bednář vyrazil střelu z úhlu, v následném protiútoku unikl po pravé straně Tenora a povedeným centrem hledal ve vápně Jan Sehnala, který těsně nedosáhl na míč. Rozhodčí zbytečně neprodlužoval nastavení a ukončil atraktivní zápas. „Říkali jsme si, že na ně víc vlétneme, nenecháme je hrát. Ivančice nepatřily k těm nejsilnějším soupeřům, ty problémy jsme si dělali spíš sami," vrátil se gólman Bednář k taktice nenechat se ukolébat dvoubrankovým vedením, jak se občas Olympii stávalo.

Trenér Ivančic byl zklamaný z prohry a potěšený z nasazení hráčů. „Hlavní důvody prohry jsou nezvládnuté začátky poločasů. Když dostaneme po dvaceti sekundách gól a nejsme připravení, tak to je taková polovlastní branka. Pak neuhlídáme u lajny chlapa a je to 2:0. V prvním poločase jsme dali tyčku, Čožík nedal tutovku, to byl asi rozhodující moment. Hřiště je malé, diváci ženou hráče dopředu a Petr Vašíček tady má hráče, kteří si to umí dát. Ale my jsme se s tím vypořádali dobře, hráli jsme aktivně, myslím, že se nemáme za co stydět. Musím kluky pochválit, na to, že nám chyběli dva stopeři, odehráli dobrý zápas, odbojovali to až do konce. Ráječko bylo o ten gól dva lepší, využilo šance," zhodnotil středeční utkání Kovanda.

Ráječko – Ivančice 2:0 (1:0)

Branky: Mičko, Kuldan. Diváků: 150.