Domácí skončili v posledních dvou sezonách na druhé příčce. „Nevidím jasného favorita. Plzeň získala dvanáct bodů, tedy víc než my, a hrála velice dobře. Samozřejmě jsme neměli vzájemnou konfrontaci, ale šance vidím padesát na padesát. Budou to vyrovnané zápasy a záleží na štěstí i na tom, kdo koho postaví. Když ve čtvrtfinále vypadneme jako čeští hokejisté s Finy, bude to zklamání, když se dostaneme mezi čtyři nejlepší, už to pro nás bude úspěch,“ pronesl blanenský trenér Petr Dolníček.

Západočeši zvládli podzimní část soutěže s jednou prohrou, ale podzim je zapomenutý. „Upřímně bych chtěl být týmově připravený mnohem líp, ale pracovní vytíženost nedovolila víc tréninků. Kluci jsou ovšem rozhodně natěšení a určitě dají do utkání všechno, jako odjezdili pět předchozích zápasů. Předsevzali jsme si, že jedeme dál,“ uvedl plzeňský trenér Tomáš Bochníček.

Blanensko se na Západočechy chystá s tím nejlepším, co má k dispozici. „Všichni kluci přislíbili účast, pokud se něco do neděle nezmění, budeme v plné síle. Jsme natěšení a v play-off nás čeká jiná výzva, než když se hrála jedna skupina. Nevíme ovšem, co čekat. Myslím, že by se mělo hrát klasickým systémem, ve kterém rozhoduje i počet gólů, ale jsou nastavená jiná pravidla a musíme se jim podřídit, všichni je mají stejná. Nevidím rozdíl v tom, zda začínáme doma, nebo venku,“ doplnil Dolníček.

Největší nebezpečí vidí Plzeň zejména v českých reprezentantech, Blanensko táhnou Ondřej Paděra, Jan Koudelka nebo David Krška. „Myslím, že slabší výkony na podzim zapříčinila právě neúčast některých hráčů, kteří si plnili klubové povinnosti, ale to se teď rozhodně maže a jsem přesvědčený, že narazíme na jiné Blanensko než na podzim. Cesta k úspěchu povede přes to, zda dobře odbráníme první utkání. Budeme vyčkávat na šanci a Olomouc nám v prvním poločase trochu ukázala, jak na to,“ připomněl Bochníček dohrávku, ve které Olomouc vedla v Boskovicích po první půli 2:0, ovšem prohrála 4:8.

Pokud po dvou zápasech bude stav série vyrovnaný, rozhodne o postupujícím prodloužení, případně pokutové kopy.