Účastník Moravskoslezské fotbalové ligy nastoupil do utkání s řadou hráčů, kteří bojují o své místo v kádru. Zaujal především devatenáctiletý útočník Ahanna Grant Williams, který se k Blansku připojil teprve ve středu a hned vstřelil dva góly. „Willi je mladý hráč, uvidíme, až tu bude delší dobu, ale zatím se jeví jako zajímavý, ať už na hřišti nebo svým charakterem mimo něj,“ poznamenal Mihola.

Přípravná utkání Blanska
Sobota 28. 1., 10:30: Blansko - Rosice.
Sobota 4. 2., 10:30: Blansko - Start Brno.
Sobota 11. 2., 12:30: Blansko - Ráječko.
Sobota 18. 2., 12:30: Blansko - Bohunice.
Sobota 25. 2., 12:30: Blansko - Velká Bíteš.

Hotový kádr hodlá Blansko mít po duelu s Bystřicí, se kterou se utká 7. února. Do té doby mají testovaní hráči šanci přesvědčit, i proto se dá i v následující zápasech třetiligového celku očekávat netradiční sestava. „Snažili jsme se plnit principy, na kterých pracujeme. Ne všechny se ale objevovaly a při některých akcích byla vidět nesehranost. Kunštát dobře bránil, ale v poslední třetině hřiště byly naše akce nedotažené,“ nelíbilo se asistentovi kouče.

První gól domácí vstřelili až v 67. minutě, jen o pár desítek vteřin později přidali další. Dvě minuty před koncem skóre uzavřel Williams, pro Blansko tak jde o výsledkovou vzpruhu v náročném období přípravy, která je založená primárně na kondici. „Příchodem Tomáše Háka jsme do tréninku zařadili i silovou složku a klukům to prospívá. Dvakrát v týdnu mužstvo doplňují nejtalentovanější dorostenci a trénink pak má opravdu vysoké tempo,“ chválil Mihola.

KUNŠTÁTSKÉ STAROSTI S HŘIŠTĚM

Přes prohru byl se sobotním utkáním spokojený i Kunštát. Především proto, jak dlouho držel blanenský útok na suchu. „Zápas nám může přinést mnoho pozitiv. Čeká nás v přípravě osm náročných týdnů a kluci tímto výkonem potvrdili, že do ní vstoupili s velkou chutí a motivací,“ ocenil kunštátský lodivod Vladan Horák.

Přípravná utkání Kunštátu
Sobota 4. 2., 10:00: Svitavy - Kunštát.
Sobota 18. 2., 15:00: Tišnov - Kunštát.
Sobota 4. 3., 14:00: Kunštát - Bohunice.
Sobota 11. 3., 14:00: Kunštát - Rájec-Jestřebí.

Ten do střetnutí vyslal velmi podobnou sestavu, která na podzim bavila fanoušky v krajském přeboru. V kádru Kunštátu totiž k žádným výrazným změnám nedošlo. „Rozhodli jsme se, že jarní část chceme vystavět na současném kádru,“ potvrdil Horák.

Aktuálně třetí celek krajského přeboru navíc uvítal i zimní užší propojení s Blanskem, se kterým bude sdílet některé modelové tréninkové jednotky. „Vycházíme totiž ze současných kunštátských podmínek. To znamená, že nemáme klasické velké hřiště s umělým trávníkem, musíme si vystačit s rozměrově menší hrací plochou. Tím pádem k vybudování běžecké kondice absolvujeme některé dny v terénu a doplňujeme je následně tréninky na velké umělce v Blansku,“ vysvětlil trenér Kunštátu.

Součástí zimní přípravy svěřenců kouče Horáka bude i krátké herní soustředění v Chotěboři, které má být vrcholem zimní dřiny a napomoct ke splnění jarních cílů. „Hodláme navázat na dobré výkony z podzimu, hlavní tedy bude udržet si formu v domácím prostředí. Největší výzva pak leží na venkovních hřištích, kde jsme na podzim nasbírali málo bodů. Víme, že tam se může lámat chleba, když se pár zápasů nepovede, můžeme v tabulce hodně klesnout. A to nechceme,“ podotkl Horák.

Blansko - Kunštát 3:0
Poločas: 0:0.
Branky: 67. a 88. Williams, 68. Smrčka.
Blansko: Kubica (58. Nešetřil) - Fiala, Černý, Šíp, Porč - Nash, Psota - Rajčinec, Šedivý, Williams - Chloupek. Střídali: Feik, Dano, Smrčka, Zúbek, Holman.
Kunštát: Loukota - Videman, Zeman Roman, Janíček, Hanák, Gracias, Macko, Sehnal, Novotný, Štencl, testovaný hráč. Střídali: Lick, Včelík, Konečný.