A jako doma se Kunštátští chovali i na hřišti. V souboji druhého s třetím se odvážně pustili do útoku. Výsledkem ale byly jen dvě spálené tutovky a protiúder Boskovic. V 17. minutě využil pohotovou rozehrávku trestného kopu Fadrný a poslal domácí do vedení. Kunštát po třech minutách srovnal Španěl. Zvýšit vedení měl ještě do přestávky Blaha, ale toho vychytal boskovický gólman Čech.

Po přestávce se Boskovičtí trochu vzpamatovali, hosté jim navíc dali šanci jít do vedení. Gólman Loukota zahrál rukou mimo vápno a k trestnému kopu se postavil kdo jiný než kanonýr Lukáš Martínek. Vymetl šibenici a domácí vedli 2:1. Pak přišly chvíle boskovického brankáře, který vyškolil kunštátské střelce. V 67. minutě reflexívně zlikvidoval nebezpečnou hlavičku zblízka, o šest minut později znovu, v 83. minutě si poradil i s další přízemní střelou. Mezitím se na druhé straně předvedl i kunštátský gólman Loukota, který vytěsnil střelu do šibenice při boskovickém přečíslení i hlavičku Fadrného.

Sedm minut před koncem hřiště opustil na nosítkách boskovický Lukáš Martínek. Už to vypadalo, že ani jeho absence nevezme domácím tři body, Kunštát nebyl schopný vystupňovat závěrečný tlak. Navíc boskovický trenér Havlíček správně varoval hráče, že ještě není konec. Na tabuli svítilo mylné skóre 3:1, možná aby dodalo domácím hráčům větší kuráž, když časomíra ukázala 89:10, jako blesk rozčísla zápas střela nejlepšího kunštátského kanonýra Ondřeje Španěla. „Po dlouhém nákopu místo toho, abychom šli jeden do balónu, šli jsme tam dva, hráč to dal druhému do hlavy a pak se to odrazilo ke Španělovi a ten to trefil. Nedá se svítit," okomentoval vyrovnávací branku Havlíček.

Pak už se toho moc nestalo a rozhodčí pískal konec. V mnohem lepší náladě byla kunštátská střídačka, v komentářích k zápasu se ale obě strany vzácně shodovaly. „Přijeli jsme hrát otevřený útočný fotbal a chtěli jsme tady uhrát nějaký bod. Myslím si, že remíza je zasloužená," pochvaloval si brankář Kunštátu Ivo Loukota. „V zápase jsme byli horším týmem, remíza je zasloužená," doplnil ho domácí brankář Michal Čech. Boskovičtí museli skousnout hořký konec a vyrovnali se s tím důstojně.

„Vedli jsme 2:1, jenže v prvním poločase měl Kunštát větší šance a mohl dát gól. My jsme si za první půlku nevytvořili šanci. Po přestávce jsme mohli dát na 3:1, nevyužili jsme to a soupeř pak srovnal, takže asi zasloužená remíza," zhodnotil zápas Havlíček.

Diváků přišlo do Boskovic oficiálně 340 a vytvořili skvělé prostředí. Hlavní tribuně takový dav slušel. „Diváci super, škoda, že taková návštěva nechodí na zápasy běžně. Hráčům se hraje určitě lépe," podotkl Havlíček.

Jeho tým hraje v neděli v jedenáctých Šlapanicích, Kunštát přivítá doma páté Dobšice.

Boskovice - Kunštát 2:2 (1:1)

Branky: 18. Fadrný, 58. Martínek 2:1, 22. a 90. Španěl

Diváků: 340