„Jsme rádi, že tabulku vedeme zase zpátky, ale uvidíme. Ještě nám zbývají dvě kola do konce," krotil euforii Pavel Mezlík. Pokud v obou Blansko vyhraje, nikdo ho z prvního místa nesesadí.

„To není možné. Nechápu," kroutil nevěřícně hlavou domácí kouč Zbořil bezprostředně po utkání, v němž v 89. minutě přidal pojistku na 3:0 střídající Chloupek a hlasatel hned po jméně střelce oznámil pro Blansko veledůležitou remízu 2:2 ve šlágru kola.

Cestu za vítězstvím zahájil v 9. minutě Mezlík. Po výborné kombinační souhře si pohrál s obranou a poprvé dostal balon za Rezničenkova záda. Hosté se prodrali před Jurana o několik minut později. Jejich pokusy pomohla domácímu gólmanovi zlikvidovat obrana. Na druhé straně vyslal Petr Švancara projektil, který po vytěsnění gólmanem prosvištěl kolem vzdálenější tyče.

Brejk Mezlíka se Švancarou zpomalila hostující obrana, z čehož mohl těžit Kuldan. Jeho střela skončila také nad břevnem.

Ve 41. minutě se do úniku na hranici ofsajdové situace dostal Najman a měl největší ždíreckou šanci na srovnání. Proti jeho úspěšnému zakončení byla domácí opora v bráně Juran. Další možnost Ždírec prováhal, když balon poskakoval ve vápně před poloodkrytou bránou.

Hostující nádech utnul v poslední minutě prvního poločasu Švancara, který se po roztažení hry prosmýkl do vápna a vypracoval gól pro kapitána Nečase. „Druhá branka nás trošku uklidnila, ale v divizi to nic neznamená, žádný zápas není jednoduchý a soupeř neměl za stavu 2:0 co ztratit," uvědomoval si Zbořil, že Blansko stále nemělo vyhráno.

Ždírec se ve druhé půli pokoušel zatlačit domácí, což se mu sice částečně povedlo, ale šancí si dokázal vytvořit pramálo. „Druhý poločas byl docela mrtvý, nebyli jsme si schopni zezadu rozehrát balon," posteskl si Mezlík.

Svým příznivcům to blanenští fotbalisté vykompenzovali v předposlední minutě. Chloupek byl za svou aktivitu ve druhém poločase odměn brankou na 3:0.

Zatímco Blansko oplývalo po utkání pozitivními emocemi, hosté to měli přesně naopak. „Prohráli jsme, takže je to pro nás špatný výsledek. Zajistili jsme si tím sestup do nižší soutěže, ale na to, v jakém rozpoložení momentálně jsme, jsme odvedli slušný výkon. Trošku jsme doplatili na zahozené šance, soupeř proměnil prakticky všechny důležité. Musíme dohrát soutěž a připravit mužstvo na další sezonu," shrnul starosti sestupujícího celku asistent trenéra Radek Kolouch.

Blansko bude o udržení první příčky bojovat za týden na hřišti Žďáru a za čtrnáct dní doma proti Polné. Hodonín čeká Pelhřimov a Ždírec, celky, proti kterým se nepředpokládá jeho bodová ztráta. Uherský Brod se utká se Starou Říší a se Šumperkem.

FK Blansko – Tatran Ždírec nad Doubravou 3:0 (2:0)

Branky: 9. Mezlík, 45. Nečas, 89. Chloupek. Diváci: 268.

FK Blansko: Juran – Gromský, Šplíchal, Müller, Koláček – Schneider – Nečas (65. Kratochvíl), Kuldan, P. Mezlík (88. Buchta), Trtílek (46. Chloupek) – P. Švancara.

Tatran Ždírec nad Doubravou: Rezničenko – Fikar, Štukhejl, Plíšek (85. Cestr), Pátek – Klimeš, Koutný, Novotný, Smejkal, Kučera (75. Čalkovský) – Najman (90. Veselský).

IVETA BORKOVÁ