Mutěnice v neděli přijely do Ráječka s nejlepším střelcem krajského přeboru Davidem Koštuříkem. Fotbalisté Ráječka se na něj důkladně připravili a až do osmdesáté sedmé minuty ho doslova vymazali ze hřiště. Pak ale Koštuřík přece jen ukázal proč kraluje statistikám. Po nepřímém kopu Válka dostal míč se štěstím až do brány a připsal si už patnáctý gól v sezóně. Svojí trefou srovnal na 2:2 a připravil tak Ráječko definitivně o vedení. Ze souboje nejlepších střelců ale vyšel se ctí i domácí Martin Sehnal. Jeho hlavička na 2:1 byla už jedenáctou trefou kanonýra v tomto ročníku.

„O Koštuříkovi jsme samozřejmě věděli. Snažili jsme se ho hlídat, ale nakonec to nevyšlo. Dal takový ušmudlaný gól, ale i ten se počítá," komentoval po utkání trenér Ráječka Jiří Škaroupka, kterému nědělní utkání přidělalo na čele další vrásky.

Po tvrdých střetech totiž ze hřiště museli odejít jak Zich, tak střelec prvního gólu Tenora. Jejich zranění přišla pro Ráječko v nejméně vhodnou dobu. Týmy krajského přeboru totiž čeká anglický týden. Další zápasy hrají už ve středu a v neděli.

Boskovice se musely v průběhu minulého týdne vzpamatovat z pětigólové nadílky, kterou jim uštědřila Sparta Brno. A jakž takž se to podařilo. S Rousínovem uhrály remízu 0:0. „Věděli jsme, že je Rousínov silný soupeř. Konečně jsme se jej ale nezalekli a podali jsme podstatně zlepšený týmový výkon. Bohužel jsme neproměnili ani jednu z vypracovaných šancí," zhodnotil trenér Milan Peša.

Dařilo se také Blansku, které v neděli porazilo Bosonohy 3:0 a udrželo se na čele tabulky.

SK Olympia Ráječko – FK Mutěnice 2:2 (2:1)

10. Tenora, 32. Sehnal M. – 29. Němčický, 87. Koštuřík

FC Boskovice – Framoz Rousínov 0:0

FK Blansko – FK SK Bosonohy 3:0 (2:0)

37. vlastní, 42. Hansl, 81. Trtílek

ONDŘEJ BACÍK