Blanenský tým trénuje bez zraněného Davida Müllera, omezení má i Jan Trtílek. Přívaly sněhu zkomplikovaly přípravu a mužstvo se s tím musí vypořádat. „Terén je namrzlý, připravujme se aspoň kondičně," potvrzuje Kugler.

V minulém utkání Blanenští rozstříleli Ráječko 6:1, teď je čeká Kuřim, která s Ráječkem v přípravě prohrála 1:0. Ve středu 11. února pak mělo Blansko hrát v Třebíči, zápas je ale po dohodě obou týmů zrušený. „Nešlo to časově dát dohromady, do šesti do večera bychom se tam nedostali a nepřipravili," vysvětlil trenér Kugler. Tým tak pokračuje ve víkendovém zápasovém rytmu.

Ráječko mělo původně hrát o víkendu s Moravskou Slavií, nakonec bude jen trénovat. Další přípravný zápas odehraje až příští neděli se Slovanem Brno. Ani Olympii zimní podmínky nenaruší přípravu. „Musíme to zkousnout. Bez běhání se fotbal ani na téhle úrovni dělat nedá. A trenéři, kteří dřív hrávali, zažili větší mrazy, než jsou teď, takže žádné úlevy neplánujeme," popisuje trenér Ráječka Petr Vašíček.

Svoje první zápasy rozehrávají i týmy v nižších krajských soutěžích. Kunštát porazil na umělé trávě 6:1 Chlumec nad Cidlinou, Rájec začíná v sobotu v poledne boskovický Artézia Cup zápasem s dorostem Boskovic.

Bořitov zahájil přípravu 22. ledna, sérii přípravných utkání začne příští sobotu s Kuřimí. „Zatím trénujeme třikrát týdně, v terénu, v tělocvičně i na umělé trávě," doplňuje bořitovský trenér Radek Sedláček.

Boskovice hrají v pátek s Tvrdonicemi, v sobotu 14. února v 16.00 se utkají na svém hřišti s Blanskem. V příštích týdnech začne příprava i v týmech z nižších soutěží a naplno se rozjede i Artézia Cup.