Znám vás jako skromného člověka. Přišlo mi ale, že z ocenění nemáte na pódiu žádnou velkou radost. Ani jste se pořádně neusmál.
Titul Fotbalista roku mi udělal obrovskou radost. Ale spíš jsem čekal, že se mě moderátor bude na něco ptát. Předání ceny bylo takové zmatené. Na nic se mě nakonec neptali, dali mi sošku fotbalisty, novináři mě vyfotili a najednou začala hrát hudba (úsměv). Možná to tak vypadalo, že se mračím, ale já byl strašně nervózní.

Fotbalistou okresu jste se stal vůbec poprvé, že?
Ano. Nejvýše jsem byl v prvním ročníku. Tuším na druhém místě.

Když se ohlédnete zpět, byl pro vás loňský fotbalový rok úspěšný?
Myslím že ano. S Bořitovem se nám podařilo postoupit z okresního přeboru do I. B třídy. Také podzim v Rájci-Jestřebí se povedl. Dobře jsme odstartovali a v krajském přeboru hrajeme o špici tabulky. Jsem spokojený.

Co uděláte s cenou?
Cena je putovní, takže si ji užiji jenom rok. (úsměv) Vystavím ji někde doma na čestné místo. Někam, aby se jí něco nestalo.

Na vyhlášení jsem viděl i trenéra Rájce-Jestřebí Jiřího Záleského …
Blahopřál mi a měl radost, že anketu vyhrál Ráječák. Tohle ocenění je však práce celého týmu i jeho jako trenéra.

Bude vás to něco stát? Třeba oblíbená kuřata pro celou kabinu?
Určitě se z toho nevyvlíknu. Kluci z týmu mi už něco naznačovali.

Koho byste tipoval na vítěze ankety?
Bylo to hodně obtížné. Družstvům, ve kterých hráli kluci, co měli šanci uspět, se moc nedařilo. Od některých se čekalo víc. Já bych dal na první místo Aleše Slaninu z Blanska. Ten podával vyrovnané výkony a je to výborný gólman.

Na slavnostním ceremoniálu se vyhlašovala i nejlepší fotbalistka roku. Sledujete ženský fotbal?
Z povzdálí. Vlastně z většího povzdálí. Přiznám se, že jsem na žádném zápase loni nebyl. Spíš v televizi.

Trenér Záleský má nyní v týmu nejlepšího fotbalistu Blanenska za rok 2009. Nebude vás přemlouvat, abyste v Rájci ještě nějaký ten rok hrál? Předloni jste z Rájce odešel do Bořitova s tím, že už jste na vyšší soutěže starý …
Uvidíme, jak na tom budu zdravotně. V Rájci jsem slíbil, že dohraji jarní část krajského přeboru. Nechci předbíhat a slibovat něco půl roku dopředu. Kdybych měl hrát dál, tak určitě zase v Rájci. Někam dojíždět by bylo složité.

Rájec hraje v krajském přeboru o špici. Daří se vám. Myslíte, že máte na to zopakovat úspěšný podzim?
V tabulce jsme na tom dobře. Bude záležet, jak se nám povedou první jarní kola. V minulosti jsme hráli o záchranu a pod tlakem. Teď máme bodů dost a můžeme hrát klidněji.