Prvního dubna se na stránkách bořitovského fotbalového klubu objevila zpráva, že se sloučí s Černou Horou. „To je apríl. Aspoň v téhle fázi, kdy ještě není nic dojednáno,“ reagoval na dotaz sekretář TJ Sokol Černá Hora Květoslav Kopecký. A jako aprílový žert zprávu vysvětlili nakonec i na stránkách TJ Sokola Bořitov.

Jenže v oficiálních zprávách Okresního fotbalového svazu se objevila informace „o věcném záměru od nastávajícího soutěžního ročníku 2012/2013 provést sloučení fotbalového oddílu TJ Sokol Černá Hora a fotbalového oddílu TJ Sokol Bořitov do jednoho společného subjektu bez vlastní právní subjektivity“. „To je pravda, o žádný apríl nejde, zprávu zaslal sekretář Bořitova pan Bosák, vzali jsme ji na vědomí a jde i na kraj,“ vysvětluje sekretář blanenského fotbalového svazu Jiří Sychra.

Sekretář Bosák nebral včera telefon a do potvrzení záměru se nechtělo ani Aloisu Ťoupkovi z bořitovského klubu. „V této fázi je to opravdu tak, jak je to podáno na našich stránkách. Žádost jsme sice podali, ale nic není vyřešeno. Všechno by nejprve musely schválit valné hromady obou klubů, je to běh na dlouhou trať. A teď bych to nechtěl nějak propírat v médiích,“ sdělil Ťoupek. Myslí si, že bez znalosti podrobností by mohli lidé propadnout panice.

„Důležité je, že by to bylo bez právní subjektivity, hrálo by se tedy pod jedním registračním číslem, ale žádné majetkové přesuny by se nekonaly, obě jednoty by fungovaly samozřejmě dál,“ nastiňuje Ťoupek.

Otázkou je, proč dělají funkcionáři tolik tajností. Ve výsledku může jít o užitečný a vcelku logický krok. Sjednocením by se vyřešilo hned několik věcí. Bořitov nemá mládež, dohromady by měly týmy slušné zázemí. „Je fakt, že tři travnatá hřiště nemá asi nikdo. Jenže pokud se to nepovede, bude za celou myšlenkou tlustá čára a už se zřejmě v budoucnu neotevře,“ bojí se Ťoupek.

Černá Hora hraje I.B třídu a letos zažívá za poslední sezony nejlepší vstup do jara. Těžko říct, kdy měla naposledy po zimě dvacet bodů. Bořitov bojuje ve své premiéře v I. A třídě. Se sedmnácti body je jedenáctý.

Takže zatím vše při starém, v budoucnu možná s novým názvem. FC Černohorsko?