Jistě i po jarní zkušenosti, kdy jeho tým klesl až na sedmou pozici. I na podzim povede mužstvo spolu s dalším zkušeným k hráčem Lukášem Martínkem a se „supervizorem“ na střídačce Milanem Stryjou. „Když hrajeme, chybí nám pohled na hřiště z odstupu, který je důležitý. Milan nám v tomto hodně pomáhal a věřím, že to tak bude pokračovat,“ zdůraznil Havlíček.

Do přípravy vyběhly Boskovice už bez dlouholeté opory a kapitána Antonína Koláře, který pro zdravotní problémy s fotbalem skončil. „Jeho absence bude velkou ztrátou. Je to obrovská škoda,“ posteskl si Havlíček.

Ilustrační foto
Ráječko chce vylepšit jarní druhé místo. I bez větších posil

Jinak změny v kádru nebudou velké. Podle Havlíčka ovšem může být ve hře problémem opět koncovka. Ta zčásti závisí i na výkonech právě sedmatřicetiletého hrajícího trenéra. „Nejradši už bych byl jen na lavičce. Chtěl jsem končit jako hráč, ale protože nemáme kanonýra, ještě do některých zápasů nastoupím. Potřebujeme útočníka, který nasází dvacet gólů za sezonu,“ upozornil Havlíček.

V prvním utkání Boskovice nastoupí v sobotu Rousínově proti domácímu Tatranu. Výkop utkání bude v 17.00 hodin.

FC Boskovice - kádr mužstva
Brankáři: Jindřich Bednář, David Novotný, Adam Svoboda.
Obránci: Robin Müller, Matěj Černý, Michal Daněk, Josef Dračka, Jakub
Tenora, Lukáš Závodný, Adam Skácel, Jiří Fadrný.
Záložníci: Viktor Živný, Štěpán Alexa, Lukáš Martínek, Antonín Preč, Roman Hlaváček, Jan Stara, Vojtěch Cichra, Jakub Odehnal, Jan Havelka.
Útočníci: Jan Havlíček, Jan Novák, Miloš Pokorný, Martin Odehnal, Daniel Štěrba.
Trenér: Jan Havlíček. Asistent: Lukáš Martínek. Vedoucí mužstva: Milan Strya, Jiří Vávra.
Přišli: Jiří Fadrný (přestup z Polné), Adam Skácel (návrat z Blanska), Adam Svoboda, Jan Havelka, Daniel Štěrba (z dorostu).
Odešli: Antonín Kolář (ukončil kariéru), Emil Petrov (Sofia).