Blansko vede po půlhodině hry nad Hlučínem 1:0. Takový vstup do třetí ligy čekal málokdo. Pak však přichází smrtící úder hostů. Během jedné minuty otáčí výsledek na 2:1 a dávají jasně najevo svoji příslušnost ke druhé lize. „Škoda, že jsme vedení neudrželi do přestávky,“ mohl už jen litovat kouč Blanska Petr Vašíček. Blansko v ligové premiéře prohrálo, před slušnou diváckou návštěvou však předvedlo nebojácný výkon. „Blansko nám bylo vyrovnaným soupeřem, což mě samozřejmě mrzí,“ řekl po zápase trenér Hlučína Petr Samec. Zápas začal kvůli zdržení rozhodčích na dálnici s půlhodinovým zpožděním. Od začátku to byl nerovný souboj. Hlučín hrál ještě loni druhou ligu a netají se přáním zase se do ní vrátit. Všichni hráči mají profesionální smlouvy, někteří z nich také prvoligové zkušenosti. Petr Drozd i Marcel Melecký mají na kontě desítky startů v nejvyšší soutěži, prvně jmenovaný vyhrál s Baníkem Ostrava v roce 2004 titul.

Po počátečním oťukávání zjistili Blanenští, že jim soupeř povolí víc, než čekali, a dostávali se po pěkných kombinacích do šancí. Po čtvrthodině se trefil blanenský Šíp, který se zapsal do historie jako první ligový střelec Blanska, a domácí zaslouženě vedli. Blanenští mohli ještě zvýšit svůj náskok, ale gólman Kosmál byl pozorný. Hlučín pozvolna stupňoval tlak. Výsledkem byl osudový dvojúder v devětatřicáté minutě. Nejprve se trefil Prokeš, hned po něm zvýšil Melecký, který prošel středem hřiště jako nůž máslem. Hlučín v tu chvíli splnil svoji misi. „Je škoda, že Aleš Slanina si vybral trochu slabší chvilku zrovna při našem vedení. Pokud bychom to udrželi do přestávky, soupeř by určitě znervózněl. Ale je to náš klíčový hráč, ve druhé půli se otevírala okénka pro rychlé brejky, tam nás samozřejmě podržel,“ dodal k vyrovnávacímu gólu trenér Vašíček.

Ve druhém poločase už byla vidět převaha zkušeného Hlučína. Blanenští útočníci se jen obtížně prosazovali přes dobře organizovanou obranu soupeře, který navíc vyrážel do nebezpečných brejků. „O našem výkonu bych se raději nebavil. Výsledek je, jaký je, ale s naší hrou absolutně nejsem spokojen. Můžeme být rádi, že jsme v první půlhodině dostali jenom jeden gól,“ zlobil se na své svěřence trenér Hlučína Samec. „Vítězství soupeře bylo zasloužené. Hráči byli rychlejší ve startu na míč i po taktické stránce. Mrzí mě, že jsme hráli pětatřicet minut celkem sympatický fotbal. Po obdržené brance ale bylo vidět, že to kluky strašně mrzí a koncentrovanost opadla. Pak už to byla trochu křeč, soupeř byl lepší,“ zhodnotil utkání trenér Blanska Vašíček. Blansko bude hrát doma i druhý mistrovský zápas s Kroměříží. Diváci se mohou těšit na snesitelnějšího soupeře. „V týdnu to musíme z hráčů dostat. Někteří z našich hráčů hráli před třemi roky I. A třídu. Ten skok je veliký, myšlenka je ve třetí lize mnohem rychlejší, není čas. Věřím tomu, že se budeme jenom lepšit,“ uzavírá Vašíček.