„Otázkou je, jestli vůbec klub přihlásíme do nějaké soutěže, budoucnost je hodně nejasná,“ varuje člen prozatímního vedení klubu a trenér A týmu Roman Šindelka.

Rozhovor s ním měl být původně jen krátký ohledně strategie v posledních zápasech letošní sezony, během něj se ale ukázalo, že vůbec není jisté, že diváci zamíří na blanenský fotbalový stadion i v příští sezoně. Zdá se, že členy FK Apos kritická situace vůbec nezajímá. Na opakovanou valnou hromadu, kde mělo být zvoleno vedení, jich dorazilo ze sto padesáti šestadvacet.

Je už jasné, kolik týmů sestupuje z divize D?
Vzhledem k tomu, že se vedoucí Šardice odhlásili ze soutěže, můžeme poslední dvě kola odehrát bez sestupových myšlenek. Spíš nevím, jestli se neodhlásí také další týmy a mezi nimi i Blansko.

Prosím?
V pokladně nejsou peníze, nejsou žádní kandidáti do výboru, na valnou hromadu přišlo šestadvacet členů. Přitom termín podání přihlášky do dalšího ročníku byl 1. června. Požádali jsme o odklad do 15. června.

To vypadá dost dramaticky.
Situace je vážná. Na poslední valné hromadě sice byli i zástupci města i kraje pánové Toufar a Crha, kteří slíbili, že nenechají fotbal v Blansku padnout, dokonce bylo vážně příslíbeno,že od jarní sezony by město převzalo na sebe veškeré režie, je ale otázka, komu město bude pomáhat, když nebude žádný výbor. Je fakt, že díky dotacím z města a kraje jsme vůbec mohli dohrát jarní část sezony.

To je všem jedno, co bude s blanenským fotbalem?
Lidé si to evidentně neuvědomují, koneckonců pořád se hraje, navenek se nic nezměnilo. Akorát hráči i trenéři fungují zadarmo, není vedení a nejsou peníze ani na kauci na přihlášení do nového ročníku. Apeluji na všechny hráče, funkcionáře, členy i nečleny, aby se zúčastnili opakované valné hromady 13. června, kde už se musí zvolit vedení.

Na valnou hromadu můžou přijít i nečlenové?
Ano, situace je vážná, příchozím dosavadní výbor schválí členství.

Kluby se odhlašují z divize, Boskovice ohlásily sestup tak trochu už předem, přitom divize se amatérizuje, náklady už přece nebudou tak vysoké.
Pořád to je minimální režie sedm set tisíc na půl roku. Máme celkem sto hráčů v různých soutěžích. To se dá těžko už nějak srazit.

Pořád zbývá možnost hrát znovu okres…
Ten rozdíl mezi okresem a divizí není v celkových nákladech tak velký, je to třeba do padesáti tisíc, rozdíl je třeba v nákladech na cestování, ale trávník se musí sekat, energie platit, údržba stadionu musí probíhat pořád stejně.

Dokážete si představit po historicky nejúspěšnějších letech blanenského fotbalu, že se najednou v Blansku nebude vůbec hrát?
Zní to hrozně, ale ta možnost tady reálně hrozí. My tady diskutujeme o tom, jestli bude nebo nebude béčko, ale jaksi uniká to, že teď řešíme, jestli bude nebo nebude klub. A představa, že najednou 1. července řekneme třeba žákům, že končí, je dost smutná. Ani nevím, co by dělali v okresní soutěži, když teď vyhrávají o deset branek.

Takže jaké jsou teď šance?
Teď je to na lidech. Každý člen klubu teď rozhoduje o jeho osudu. Normálně se dá nadávat na výbor, ale teď není na koho, hrozí, že se vedení vůbec nesestaví.

Teď tedy nejsou žádní kandidáti?
Ne. Jednám průbežně s různými lidmi, kteří řekli, že by do toho šli, pokud bych šel s nimi, ale vše ukáže až valná hromada, pokud nás tam zase bude pár, tak to asi nemá smysl.