Krajský přebor
Ráječko – Zbýšov
Moravský Krumlov – Boskovice
Velká n. Vel. – Rájec–Jestřebí
všechny zápasy začínají v neděli 15. 8. v 16:30
I. B
Ivanovice na H. – Blansko B
Kunštát – Bořitov
Černá Hora – Drnovice
všechny neděle 15. 8., 16:30
Bohdalice – Olešnice – sobota 14. 8., 16:30

Boskovice sestoupily z divize, vrátili se jim klíčoví hráči a tým působí silným dojmem. K prvnímu zápasu jedou do Moravského Krumlova. „Je to kvalitní tým s vynikajícími trenéry, ale nechtějte po mně, abych říkal, jestli budeme spokojeni s remízou. Dál platí náš cíl a ten je předvádět dobrý fotbal, který bude bavit hráče i diváky,“ říká trenér Boskovic Jiří Vorlický. V Krumlově se bude muset obejít bez klíčových hráčů Lukáše Martínka a Jana Havlíčka, kteří se vrací z Rakouska. „Ještě vyřizujeme přestupové záležitosti, v dalším kole už by měli nastoupit. Rozhodnuto už je o Müllerovi, který bude hrát v Boskovicích,“ upřesňuje Vorlický před úvodním utkáním.

Rájec skončil loni druhý a do poslední chvíle bojoval o první místo. Nakonec odmítl postup zpátky do divize. „Máme nějaké nemocné hráče, budeme rádi, když se nás v neděli sejde jedenáct,“ říká jako už tradičně rájecký kouč Jiří Záleský. Jeho tým čeká na úvod krajského přeboru výjezd do Velké nad Veličkou.

„Rozhodli jsme se jít úspornou cestou, máme asi nejmenší rozpočet v soutěži,“ uvedl Záleský. Ten řeší hlavně to, že nemá adekvátní náhradu za tvůrce hry ¨Šmerdu nebo Mášu.

Ráječku se loni nedařilo střílet góly, v přeboru skončilo desáté, ale rozhodně nemá slabý tým. Letos jako jediný z týmů z Blanenska začíná na domácím hřišti. „Doufám, že to bude pro nás výhoda, soupeř naše hřiště nezná, pokusíme se ho dostat pod tlak,“ doufá trenér Olympie Lubomír Zapletal.

Tomu bude s největší pravděpodobností chybět Karásek, který byl vyloučen v pohárovém zápase se Šlapanicemi. Trenér Zapletal rozhodně nehodlá soupeře podcenit. „Vím, že Zbýšov bude houževnatý, mají navíc dva dobré střelce, musíme si dát pozor,“ uvědomuje si. Utkání v Ráječku začíná v neděli od půl páté odpoledne.

O víkendu startují také zápasy I. B a okresní soutěže. Do I. B zasáhne i letos pšt týmů z Blanenska. Lipovec, který sestoupil zpátky do okresního přeboru, vystřídá Blansko B. První zápas odehraje rezerva divizního Blanska v Ivanovicích. Prvního derby se dočkají diváci v Kunštátě, který přivítá Bořitov.