Už sedm zápasů v řadě neprohráli svěřenci Michala Kuglera v krajském přeboru. Blansko je v tabulce čtvrté, kraluje v počtu remíz, sedm jich nemá žádný další tým, ale také má jako jediné pouze jednu porážku. Po remíze s Ráječkem a v silném Rousínově cítí Blanenští povinnost doma porazit Kyjov.

Kyjov právě prošel sedmou trenérskou změnou za posledních šest sezon. Vedení klubu minulou středu odvolalo kouče Chaloupku a na poslední tři podzimní zápasy přišla trojice Alexandr Hrabal, Petr Gajdošík a Fotis Maniatis. „Jsem zklamaný hlavně ze vztahů uvnitř klubu. Nikde jinde jsem se s tím nesetkal. Bohužel lidé, kteří mě na lavičce Kyjova nahradili, se mi vysmívají a mají z mého odchodu radost,“ řekl v rozhovoru pro Deník odvolaný trenér Vratislav Chaloupka.

Jestli se situace v kyjovském klubu podepíše na výkonu, se dá těžko předpokládat. Blansko může mít výhodu, že týmu už se daří plnit nějakou strategii, ovšem co do počtu trenérů si v posledních sezonách s Kyjovem nezadá. Kyjovští navíc minulý týden vyprovodili ze svého hřiště Rájec výsledkem 6:2.

„Přijede silný soupeř, který zřejmě bude chtít hrát fotbal, a to je dobře,“ těší se blanenský trenér Michal Kugler. Zdravotní problémy má Šenk, Kugler, Bubeníček i Kolář, někdo z nich ale v sobotu podle Kuglera nastoupí. V bráně dodrží dvojzápasové střídání a postaví opět Bednáře, který v minulém kole v Rousínově vychytal nulu. Zápas na stadionu na Údolní začíná v sobotu netradičně už v půl druhé odpoledne.

Snad se sejdeme

Na domácích hřištích hrají Boskovice i Rájec-Jestřebí. Boskovice mají z posledních pěti kol skóre 3:13 a na výhru čekají od konce září, kdy vyhrály 5:0 ve Zbýšově. Jenže pod boskovický hrad přijede rychle jedoucí Inzert Expres Znojmo. Pět kol po sobě už neprohrál a v tabulce postupně vyšplhal až na druhé místo.

Také má nejlepší bilanci ze všech týmů na hřištích soupeřů, prohrál pouze jednou, a to ve Vracově. „Vy víte, že předem neříkám, jaký výsledek by byl úspěch, ale v současné situaci by to byl i bod. První úspěch bude, jestli se vůbec slezem,“ naráží boskovický trenér Jiří Vorlický na početné absence.

Chybět budou totiž minule vykartovaní Horák s Šafaříkem i zraněný Ošlejšek a gólman Švéda, který má zlomený prst a podobně jako Ošlejšek už na podzim nenastoupí. Vorlický nehodlá měnit ani útočný styl, takže se diváci snad dočkají pohledného rychlého fotbalu. Utkání v Boskovicích začíná v sobotu ve dvě hodiny odpoledne.

V sobotním vydání Blanenského deníku se dočtete o situaci v týmech Ráječka a Rájce před jejich nedělními zápasy.