Olešnice sehrála v I. B třídě dva rozdílné poločasy. V podzimní si počínala suverénně, zatímco na jaře ji záhy došel dech. „Když vezmu v potaz, kde jsme v tabulce byli na podzim, a kde na konci, určitě spokojení být nemůžeme. Jenže na druhou stranu jsme na jaře měli spoustu zraněných hráčů a sestavu na každý zápas dost skládali, takže šesté místo odpovídá našim možnostem,“ přiznal trenér Olešnice Milan Peša.

Předsezónní cíl, hrát na špici, tak Olešnice splnila jen zčásti. I v další sezoně se chtějí Olešničtí pohybovat v horních patrech tabulky. „Kádr měnit nebudeme. Máme dost kvalitních hráčů. Tým je mladý. Nejdůležitější bude vzájemná spolupráce mezi hráči a trenéry. Chceme hrát na špici a diváky bavit atraktivním fotbalem,“ dodal Peša.

V polovině soutěže balancovala černohorská jedenáctka na hraně sestupu. V jarních odvetách dokázal tým okolo ostrostřelce Čepy vstát z mrtvých. „Podzimní část se nám moc nepovedla. Před sezonou jsme se chtěli hlavně zachránit,“ poznamenal vedoucí družstva Květoslav Kopecký.

V zimní přestávce došlo v Černé Hoře k výměně trenéra a několika změnám v sestavě. „Na jaře jsme se konečně chytili. V důležitých zápasech nás podrželi zkušení hráči,“ přiznal Kopecký.

V Černé Hoře by chtěli v dalším roce podobný kousek zopakovat a soutěž opět udržet. „Akutně ale potřebujeme brankářskou dvojku, která by kryla záda Trávníčkovi. Pak ještě jednoho, dva hráče do pole. Máme několik dorostenců, kteří doplní tým. Zkušení hráči by měli zůstat,“ uzavřel Kopecký.

Kunštát zopakoval umístění z minulé sezony. I když vedení počítalo s lepším výsledkem, než bylo deváté místo. „Celý rok jsme se potýkali s velice úzkým kádrem. Počítali jsme, že skončíme výše. Pokud ale zůstaneme na zemi, je deváté místo odpovídající našim současným možnostem,“ řekl trenér Kunštátu Petr Loukota.

Jeho tým se po celý rok prezentoval velmi nevyrovnanými výsledky. Jednou o tři branky vyhrál, aby vzápětí utržil debakl. „Nedařilo se nám hlavně na hřištích soupeřů, kde jsme nebyli schopní vstřelit branku. Do podzimu chceme z vlastních zdrojů doplnit mančaft a skončit o něco lépe,“ nastínil Loukota.

To v Letovicích se na I. B třídu chodit nebude. Po podzimu společně s Němčany, beznadějně poslední Letovice, sice na jaře zabraly, ale na záchranu to nestačilo. „O záchranu jsem se prali už několikátý rok,“ přiznal manažer týmu Miroslav Špička. Letovice odehrály celou sezonu s velmi úzkým kádrem. V koncovce byly navíc zcela neškodné. „Družstvo se nesešlo ani na tréninku ani na zápase. Před jarní částí se nám nepodařilo posílit a v závěru už to byla křeč,“ řekl Špička.

V Letovicích si tak zahrají pouze okresní přebor a hlavní cílem bude stabilizovat hráčský kádr. „Zrušíme béčko. První tým doplníme dorostenci a pojedeme dál. Otázku postupu budeme řešit až v dalších letech. V následující sezoně bychom se chtěli udržet mezi prvními pěti,“ dodal Špička.