divize d

Uherský Brod – Blansko 1:0 (1:0)
5. Josefík

„Moc jsem si přál dát rychlý gól. Klukům v kabině jsem připomněl, jak v pátek bojovala o bytí a nebytí Bohemka. A také jsem si vzpomněl, jak ruští hokejisti dali gól už ve 13. vteřině. Říkal jsem si, že něco podobného by nebylo špatné," prozradil po důležitém zápase domácí kouč.

Přání se mu splnilo téměř dokonale. Už v 5. minutě Šálek krásně vysunul za obranu Josefíka, který elegantně přehodil gólmana – 1:0.

„Všechno ale přitom mohlo být jinak. Těsně předtím totiž brácha chytil soupeři gólovku. Naštěstí pak platilo staré známé nedáš – dostaneš," pochválil František Ondrůšek svého sourozence Miroslava.

Duel následně přinesl vyrovnaný fotbal, největší šance domácích spálili Hruboš, Josefík a Dvořák. Blansko mělo postupně nad soupeřem převahu, ale nedokázalo zakončit. „Velká škoda, že jsme nedokázali přidat druhou branku, mohli jsme se uklidnit. Takto jsme se klepali až do konce. Výhra je ale pro nás strašně důležitá, další ztráta, to by byl velký průšvih," nechal se slyšet domácí lodivod, který věří, že tento úspěch mužstvo povzbudí do dalších zápasů.

Blansko je v tabulce divize D osmé, v sobotu v půl páté odpoledne hostí čtrnáctá Napajedla. Na čele divize přišel Vyškov o náskok, po prohře v Rosicích už má náskok pouze bod.